Devátý ročník meziškolní konference středoškolské mládeže Rada mladších se uskuteční 2. listopadu v pražském Mediálním domě. Středoškolští studenti z celé republiky budou mít možnost ve vlastní desetiminutové prezentaci představit svůj pohled na jedno ze tří letošních témat.

Odborníci na základě výsledků a podnětů celodenní diskuze studentů sestaví unikátní mapu pomoci, jež bude k dispozici rodičům, učitelům a výchovným poradcům jako pomocný metodický materiál při probírání témat v rodinách a na školách.

Pro letošní ročník Rady mladších vybrali zástupci učitelů a studentů tři témata – Make love, not war, Co vím a co si myslím o očkování, Poznám, když spolužáka něco trápí? – o kterých povedou účastníci konference diskuzi, jež se bude odvíjet od krátkých prezentací jednotlivých studentů.

Názory budou po každém panelu také rozebrány s psychologem. „Viditelně ještě nevyprchaly obavy z pandemie, distanční výuky a odloučení a přidaly se obavy z nedaleké války,“ uvedla k tematickému zaměření konference Jiřina Faloutová, ředitelka neziskové organizace Dělej, co tě baví, jež konferenci pořádá.

Novinkou letošního ročníku je přímý přenos konference, jenž umožní zapojení studentů z celé České republiky. Hlavním cílem konference je podle slov organizátorů „sdílení názorů mezi vrstevníky, společně trávený čas nad aktuálními tématy a možnost učit se prezentovat a obhajovat své názory před posluchači z jiných středních škol.“

Zájemci o konferenci mají možnost registrace do 14. října přímo na webových stránkách organizace Dělej, co tě baví.

Studentské listy jako mediální partner akce nabídnou po vyhodnocení odborníky výsledky studentské debaty společně se závěry odborníků.   

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..