Zatímco loňský červen na tradiční videoherní veletrhy strádal a prezentace nových titulů se roztáhly kvůli pandemii covidu-19 na několik dalších měsíců, letos se dokázali organizátoři akcí zkonsolidovat a přinést novinky v očekávané hustotě. Dlouholeté E3 konkuruje například moderátor Geoff Keighley se svým Summer Game Festem nebo médium IGN se Summer of Gaming. Nyní přinášíme výběr toho nejzajímavějšího, co bylo v prvních třech dnech k vidění.

Tiny Tina’s Wonderlands

Nově oznámený spin-off sci-fi akčně-komediální série Borderlands od studia Gearbox Entertainment. Hra by si měla zachovat tradiční prvky zaběhnuté značky, zasazením se ale přesune do fantasy. Jakousi vypravěčkou bude hráčům původních her známá Tiny Tina v podání herečky a dabérky Ashly Burch. Datum vydání je stanoveno na začátek příštího roku.

Kingdom Come: Deliverence na Switch a Last Oricru

Své porce se dočkaly dva české tituly spadající pod nově oznámený label Prime Matter. Kladně přijímané historické RPG Kingdom Come: Deliverence od pražských Warhorse Studios si budeme moci zahrát i na hybridní konzoli Nintendo Switch. Přejmenování se pak dočkalo připravované akční RPG kombinující sci-fi a fantasy prvky Last Oricru dříve známé jako LostHero. Za hrou stojí studio GoldKnights, k ani jedné z novinek bohužel zatím neznáme datum vydání.

Vampire: The Masquerade – Bloodhunt

V Česku, respektive v Praze, ještě chvíli zůstaneme, neboť právě do české metropole je zasazen upírský battle royal Vampire: The Masquerade – Bloodhunt. Novým videem se pochlubili vývojáři ze švédského studia Sharkmob. Hra dorazí ještě letos v režimu free-to-play.

Elden Ring

Uplynuly přesně dva roky od oznámení nové souls-like hry od Fromsoftware, než jsme se dočkali první pořádné ukázky. Návaznost na Dark Souls i Sekiro je zjevná, především díky specifickému výtvarnému stylu japonských vývojářů. Ke změně by mělo dojít v koncepci světa, kdy půjde prvně o open-world. Očekáváného hitu, na kterém autoři spolupracují se spisovatelem Georgem R. R. Martinem, bychom se měli dočkat 21. ledna 2022.

Mario + Rabbids Sparks of Hope

Pokračování úspěšné tahové strategie Mario + Rabbids: Kingdom Battle. Postavičky z Houbového království od Nintenda se v rukou Ubisoftu setkávají s komediálními králíky a výsledek působil napoprvé výborně. V připravovaném druhém díle už nebudeme zachraňovat jen Mariovu domovinu, nýbrž celou galaxii. Oblíbený mix dorazí exkluzivně na Nintendo Switch v roce 2022.

Rainbow Six Extraction

Hra, která je oznámená již nějakou dobu, měla původně nést podtitul Quarantine, později pracovali vývojáři s označením Parasite. Extraction se zdá být definitivní. Jde o kooperační alternativu ke kompetetivnímu hitu Rainbow Six Siege. Za hrou stojí pochopitelně francouzský gigant Ubisoft, věnovat se bude boji s parazitem dorazivším odněkud z vesmíru a nepřekvapivě způsobujícím ohavné mutace. Dorazit má 16. září 2021.

Planet of Lana

Na akci Kickoff Live se objevila i logická plošinovka Planet of Lana. Zaujme osobitou stylizací i podmanivou hudbou. Cílem Laniny cesty, kterou absolvuje s potvůrkou pojmenovanou Mui, je najít její ztracenou sestru. Datum vydání připadá na příští rok.

Avatar: Frontiers of Pandora

Hra, o které jsme mnohé slyšeli, ovšem zatím jsme z ní nic neviděli. To v podstatě platí i pro trailer, který přineslo švédské studio Massive Entertainment spadající do hájemství Ubisoftu. Jde každopádně o příjemné připomenutí existence titulu, jehož představení zbrzdil nepochybně i odklad filmového pokračovaní hitu z roku 2009. Avatar: Frontiers of Pandora zamíří v roce 2022 na PC a novou generaci konzolí.

Text obsahuje pouze úzký výběr z předváděných titulů. Zpracovány byly hlavně akce Kickoff Live, Koch Primetime, Ubisoft Forward a Gearbox Showcase. Do výběru se bohužel nedostaly novinky z Devolver Digital Showcase a IGN Expo, přestože velká většina z nich stojí za pozornost. V následujících dnech přineseme pokračování.

Filip Svoboda

Studuju žurnalistiku a na listech mám na starosti kulturní rubriku. Píšu o videohrách na Zing.cz.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..