V pátek došlo v Mexiku k explozi potrubí s benzínem. Původně úřady informovaly o 21 mrtvých a 71 zraněných, ale podle současných informací zemřelo minimálně 73 lidí.

Ropná společnost Pemex (státní ropná společnost Mexika) původně uvedla, že explozi zavinili zloději, kteří navrtali potrubí. Peximex poruchu prý brzy zjistil a povolal vojáky, kteří měli nastolit pořádek a zastavit všechny, kteří si plnili kanystry unikajícím benzínem.

Ovšem na internetu se objevilo video, kde si lidé plní kanystry za přítomnosti nečinných vojáků. Je tedy otázkou, zda se jednalo skutečně o nehodu a úřady udělaly doopravdy vše pro to, aby jí předešly. Před 7 lety došlo při podobném incidentu ke smrti 26 lidí. Rok na to zemřelo při další nehodě 26 lidí.

Řada čerpacích stanic v Mexiku má kvůli nedostatku paliva zavřeno. U otevřených stanic se tvoří dlouhé kolony aut. Nedostatek paliva v Mexiku vyvolal paniku. Řada lidí se uchyluje ke krádežím benzínu navrtáním potrubí, což je však velmi nebezpečné. Některá potrubí musela být uzavřena a benzín je v těchto oblastech nyní ozvážen cisternami.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..