Technologická konference pro studenty Future Port Youth je zpět se svým druhým ročníkem. Jejím cílem je představit mladým lidem pozitivní vizi budoucnosti a exponenciální technologie, které mohou využít ke zlepšování světa. Akce se uskuteční na více než stovce středních a vysokých škol 10. listopadu, kdy ji budou v přímém přenosu sledovat studenti společně se svými učiteli ve třídách a posluchárnách místo standardní výuky. Konference, která se chce cíleně zaměřit na rozvoj mladých studentů v oblasti inovací, technologií, digitalizace a dovedností pro 21. století, vznikla na základech populárního futuristického festivalu Future Port Prague.

„Ať už vezmeme pandemii covidu-19, gradující klimatickou krizi nebo válečný konflikt na Ukrajině, mladým lidem to nedává do budoucnosti moc pozitivní perspektivu. A přitom právě jejich aktivní zapojení, jejich nápady a energie, jsou k vytvoření lepšího světa zásadní. Snažíme se jim proto ukázat, jak daleko už jsme díky technologickému pokroku jako lidstvo došli a že díky inovacím má jejich generace více než kterákoliv před nimi v rukou neuvěřitelně silné nástroje, kterými mohou budoucí vývoj ovlivnit pozitivním směrem,” vysvětluje cíl konference CEO a zakladatel Future Portu Martin Holečko.

Přímo do škol se v interaktivním programu konference dostanou světoví řečníci z předních technologických firem jako Blue Origin nebo Open Bionics, kteří se studenty budou sdílet svou vizi budoucnosti a diskutovat s nimi nad jejich otázkami. Studenti tak získají přehled o příležitostech, které jim nové technologie otevírají v kariérním růstu a vlastních podnikatelských projektech.

Loňský ročník Future Port Youth

Akce chce navázat na úspěšný loňský ročník, kterého se zúčastnilo sedmdesát tři škol z jedenácti zemí světa. Díky tomu se podařilo oslovit přibližně 2 500 studentů.

„I přesto, že každý řečník vystoupil s jiným tématem a přinesl svou specifickou vizi budoucnosti, všichni se nakonec vrátili ke stejné myšlence – a tedy, že udržitelná budoucnost je důležitá pro lidstvo a životní prostředí. Žáci získali vhled do toho, jakými způsoby a nástroji mohou svou budoucnost i budoucnost nás všech tvořit a jak mohou spolupracovat, aby této společné vize dosáhli,” hodnotí loňský ročník Jennifer Hutton za Park Line International School.

Future Port Youth ukazuje potenciál exponenciálních technologií studentům ve všech studijních oborech

Využití technologií je často mylně považováno za doménu primárně studentů technologických oborů. Proto chtějí letos organizátoři zapojit přes sto středních a vysokých škol nejen z technologických, ale i humanitních, ekonomických a uměleckých oborů. Ukázat tak chtějí, že není odvětví, kterého by se technologie ještě nedotkly a nebyly by pro jeho další rozvoj zásadní.

Čeští i zahraniční řečníci vystoupí s přednáškami zaměřenými na osm aktuálních témat formujících budoucnost. Diskutovat budou například o tématu budoucnosti energie, která je všude kolem nás, a přesto ji máme nyní nedostatek, se studenty prozkoumají možnosti využití umělé inteligence v nejrůznějších oborech, otevřou otázku o potenciálu vesmíru pro vědu a podnikání, a také představí rozvoj oboru, který pracuje na přímém propojení naší mysli s počítači.

Loňský ročník Future Port Youth

Na jednotlivá témata navážou online workshopy v konkrétních oblastech, jako je například tvorba videí pomocí umělé inteligence. Na akci bude také vyhlášena soutěž, která v příštím roce ocení studentské projekty využívající exponenciální technologie s cílem zlepšení světa kolem nás, tak jak to definují cíle udržitelného rozvoje OSN (UN SDGs).

Unikátní formát akce umožní špičkový obsah, interakci studentů s řečníky a zapojení tuzemských i zahraničních škol

Formát akce, kdy jsou přednášky z Prahy živě přenášeny do škol v Česku a dalších evropských zemích, ve kterých se studenti společně s učiteli akce účastní, je spojením prvků fyzických a online akcí. Umožňuje propojení řečníků, studentů a škol v mezinárodním měřítku. Zatímco převážná většina škol se konference zúčastní vzdáleně prostřednictvím živého vysílání, žáci z vybraných lokálních škol mají možnost zúčastnit se akce fyzicky v Praze. Za celou událostí stojí mezinárodní tým Future Port Youth složený ze studentů, učitelů a členů organizačního týmu Future Port.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..