Moderní dějiny, občanská a mediální výchova, praktická novinařina, cizí jazyky a další humanitní předměty. Na to vše se zaměří nové čtyřleté všeobecné Gymnázium Paměti národa, jež právě přijímá přihlášky do prvního ročníku, který zahájí v září 2021.

„Gymnázium Paměti národa vybaví své studenty nejen vědomostmi, ale také dovednosti a sebevědomými občanskými postoji,” vysvětluje Mikuláš Kroupa, ředitel neziskové organizce Post Bellum, jejíž dceřinná společnost je oficiálním zřizovatelem gymnázia.

Škola bude sídlit v Praze, kapacita prvního ročníku je 30 studentů a školné pro školní rok 2021/22 činí sedm tisíc korun měsíčně. Nadaným studentům, kteří by nemohli na škole studovat z finančních důvodů, pomůže v budoucnu nadační fond.

Radujeme se! Máme v ruce potvrzení, že naše Gymnázium Paměti národa bylo oficiálně zapsáno do rejstříku škol. Budeme se…

Zveřejnil(a) Paměť národa dne Pátek 5. února 2021

 

„Nabídneme špičkové všeobecné vzdělání i z přírodních, matematických oborů, a cizích jazyků, ale přece jen důraz položíme na humanitní předměty. Zaměříme se na studium historie 20. století, ke kterému přistoupíme více badatelsky, projektově. Propojíme historii, občanské vzdělávání a novinářské obory, a to nejen teoreticky,” říká Kroupa s tím, že škola využije zkušeností ze vzdělávacích programů Post Bellum, jako jsou Příběhy našich sousedů, Paměť národa či Příběhy 20. století.

Uchazečům o studium představí školu její vedení na on-line dni otevřených dveří, který se uskuteční v pátek 16. února od 17:30. Zájemci o účast mohou vyplnit kontaktní formulář na webových stránkách gymnazium.pametnaroda.cz a návod, jak se ke dni otevřených dveří připojit, dostanou e-mailem.

V expertní řadě školy zasednou například filozofové Jan Sokol a Daniel Kroupa, předsedkyně Učitelské platformy Petra Mazancová, matematička a vysokoškolská pedagožka Kateřina Trlifajová, katoličtí kněží a pedagogové Tomáš Halík a Jan Orko Vácha, historici Oldřich Tůma, Jan Stříbrný a Jiří Kocián, senátor a bývalý ředitel gymnázia Jana Keplera Jiří Růžička, psychoterapeutka a bývalá disidentka Věra Roubalová Kostlánová, pedagog a skaut Jiří Zajíc, novinář Jindřich Šídlo a další.

Šimon Rogner

Spoluzakladatel a bývalý šéfredaktor Studentských listů, teď píšící hlavně o politice. Redaktor ČT24 píšící o soudních kauzách a student žurnalistiky na Karlově univerzitě.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..