Hlavními postavami komiksu a seriálu Hearstopper jsou Charlie a Nick. Oba sice chodí do stejné školy, než je učitel posadí do stejné lavice, téměř se neznají. Rychle se ale spřátelí a Charlie se do Nicka zamiluje.

Komiks a seriál od Alice Oseman se v mnoha věcech neliší od jiných young adult děl. Hlavní postavy řeší to, co v mnoha jiných dílech pro mládež – první lásku, vztahy mezi vrstevníky i v rodině. Heartstopper se však kromě „běžných“ starostí středoškoláků věnuje i tématu, které jinde často chybí nebo není dost zdůrazňované.

Seriál otevírá téma LGBTQ+ teenagerů skrze příběhy hlavních postav. Přesto není jeho primárním cílem edukovat, ale skrze pozitivně laděný seriál ukázat, že vše bude v pořádku. Nezaměnitelnou atmosféru seriálu dotvářejí i jednoduché animované prvky z původního komiksu. 

V kratších, asi půlhodinových, dílech sledujete postavy, které se objevují v komiksu i dalších knihách Alice Oseman. Na plátně je kromě Nicka a Charlieho věnován větší prostor právě i postavám, které jsou v původním komiksu jen letmo zmíněny.

heartstopper
Obálka prvního dílu komiksu.

O postavách víme jen pár základních informací, přesto však nepůsobí, i díky dobře zvoleným hercům, ploše a neuvěřitelně. Obdobně působí i zvolená místa, kde se děj seriálu odehrává a jejichž atmosféru vhodně dotvářejí zvolené barvy.

První série Heartstoppera vyšla na Netflixu 23. dubna a Alice Oseman už oznámila přípravu dvou dalších. Komiks je zatím čtyřdílný, pátý díl vyjde začátkem roku 2023. První série byla natočena podle prvních dvou dílů komiksu. O Charliem a Nickovi vyšla i novela s názvem Nick a Charlie.

Alice Oseman – autorka komiksu, která se také podílela na scénáři seriálu, se psaní věnuje už od svých sedmnácti let. Kromě komiksové série Heartstopper (Srdcerváči) je také autorkou šesti young adult románů. Za svůj román Loveless, který pojednává o Charlieho sestře ze série Heartstopper, získala v roce 2021 cenu YA Book Prize.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..