Z ničeho nic nás zastihla zpráva o akvizici společnosti ZeniMax Media technologickým gigantem Microsoft. Za 7,5 miliardy dolarů, což je mimochodem druhý nejdražší obchod videoherní historie, získává studia jako Bethesda, id Software, Arkane, Machine Games, Roundhouse Studios a Tango Gameworks. Společně s nimi se stává Microsoft majitelem práv na značky jako The Elder Scrolls, Fallout, Doom, Wolfenstein a mnohé další.
Microsoft rozšiřuje řadu svých studií pod nálepkou XBOX Game Studios ze stávajících 15 na celých 23. Celkem počet zaměstnanců herních studií vlastněných Microsoftem naroste o masivní počet 2300 z celého světa. Co se týče ceny, jedná se o druhý nejdražší obchod na půdě videoherního průmyslu a zároveň je tento nákup třikrát nákladnější než prozatím nejdražší akvizice Microsoftu z roku 2014, kdy koupili švédské studio Mojang tvořící Minecraft. Všechny náležitosti obchodu by měly být dokonány do června příštího roku.
Obě strany si obchod pochvalují a upozorňují na dlouhodobou spolupráci, která bude tímto způsobem ještě více prohloubena. Důležitou otázkou ihned po zveřejnění informace o koupi bylo, jaké hry od Bethesdy a dalších studií se dostanou na jaké platformy (do teď totiž vycházely zpravidla multiplatformě). Microsoft potvrdil, že nově vycházející tituly budou vycházet na XBOX a Windows, vydávání na ostatní platformy pak bude posuzováno individuálně. Výjimkou je dvojice her Deathloop a Ghostwire: Tokyo, které mají domluvenou časovou exkluzivitu u konkurenčního PlayStationu.
Důležitou zprávou je také fakt, že studio Obsidian Entertainment (zakoupené Microsoftem před dvěma lety) je po dlouhé době znovu velice blízko značce Fallout, možná blíž než kdy dříve. Co se dosud zdálo nemožným, se nyní jeví jako reálná možnost a Obsidian by se skutečně po veleúspěšném Fallout: New Vegas z roku 2010 mohl k legendární sérii navrátit.
Snažíme se přinášet ověřené a srozumitelné články, ale jsme taky jenom lidé a chybujeme. Je pro nás důležité o chybách a nedostatcích vědět, abychom je mohli napravit a minimalizovat jejich výskyt. Proto jsme vděční za veškerou zpětnou vazbu, dotazy, náměty a připomínky, které nám můžete posílat na info@slisty.cz.