Právě si prohlížíte Hrou roku je Elden Ring, nejvíc sošek si odnesl God of War: Ragnarök

V noci ze čtvrtka na pátek 9. prosince se uskutečnilo tradiční předávání videoherní obdoby Oscarů The Game Awards. Očekávaný „souboj“ Elden Ring, japonského nástupce Dark Souls, a God of War: Ragnarök o hru roku nakonec vyhrál první jmenovaný. Vývojáři ze Sony Santa Monica ale opanovali večer v počtu získaných ocenění. Stejně jako každý rok doprovázelo akci množství ukázek a oznámení chystaných her.

Hrou roku se stal Elden Ring od FromSoftware a společně s nejcennější trofejí si autoři odnesli i ty za nejlepší režii, výtvarnou stránku a nejlepší RPG. Šestkrát se radovali vývojáři stále čerstvého God of War: Ragnarök, kteří vedle ceny za nejlepší akční adventuru zabodovali i v individuálních kategoriích – Christopher Judge převzal sošku za nejlepší herecký výkon z rukou samotného Ala Pacina, skladatel Bear McCreary byl oceněn za nejlepší hudbu.

Dvakrát na pódium dorazili vývojáři Stray (té hry, ve které hrajete za kočku) a Final Fantasy XIV, po jedné ceně si odnesli například autoři As Dusk Falls, Bayonetta 3, Marvel Snap nebo Mario + Rabbids Sparks of Hope. Kompletní výsledky si můžete prohlédnout na webových stránkách The Game Awards.

Oznámení a ukázek, které se v rámci večera odehrály, bylo opravdu mnoho a bylo by v podstatě nemožné je zde všechny vypsat. Za všechny jmenujme oficiální potvrzení Death Stranding 2, avizovaný trailer na Star Wars Jedi: Survivor, trailer na DLC Phantom Liberty pro Cyberpunk 2077, ve kterém se objeví herec Idris Elba, nebo českou hru s hvězdným obsazením Crime Boss: Rockay City.

Filip Svoboda

Studuju žurnalistiku a na listech mám na starosti kulturní rubriku. Píšu o videohrách na Zing.cz.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..