Microsoft Theater v americkém Los Angeles hostilo v noci ze čtvrtka na pátek nejprestižnější videoherní ocenění – The Game Awards. Pořadatel a moderátor Geoff Keighley předal spolu s mnoha významnými hosty ceny ve třicítce kategorií. Tu nejvyšší ovládl kooperační titul It Takes Two švédského studia Hazelight. Kromě udílení „herních Oscarů“ čekala diváky řada oznámení, mezi nimiž najdeme nové Star Wars, Wonder Woman nebo pokračování mysteriózního thrilleru Alan Wake.

„Je to neuvěřitelné! V roce 2017 jsem tu říkal do p*dele s Oscary a teď… Oscary vlastně jsou v p*deli, protože The Game Awards jsou mnohem lepší,“ zněla první slova Josefa Farese poté, co převzal ocenění pro hru roku za kooperační plošinovku It Takes Two. Svérázný švédský režisér a vývojář je dlouhodobě známý jak svou kritikou Cen Akademie za nezájem o herní odvětví, tak zálibou v titulech pro dva hráče. Na kontě má kromě nejnovějšího počinu hry A Way Out a Brothers: A Tale of Two Sons.

Deathloop: 9 nominací, 2 trofeje

Největší favorit galavečera, Deathloop z dílen francouzského studia Arcane, neměl nakonec ani zdaleka takovou převahu jako loňské Last of Us Part II. Z devíti nominací proměnil pouhé dvě, a to v kategoriích nejlepší režie a nejlepší výtvarné stránky. V kategorii nejlepší akce ho překonal finský Returnal, obě nominace za herecký výkon vyšly také na prázdno. Sošku ukořistila Maggie Robertson za roli ikonické Lady Dimitrescu v hororu Resident Evil Village. Všechna ocenění najdete na webových stránkách TGA.

Večer plný novinek

Jak je už zvykem, velkou část programu tvořila videa, ať už ukázky očekávaných titulů nebo zbrusu nová oznámení. První velkou značkou, která se na plátně objevila, byly Hvězdné války. O chystané hře ze světa Star Wars, která nyní dostala podtitul Eclipse, se spekulovalo už nějakou dobu, na The Game Awards se ale konečně dočkala oficiálního představení. Pracují na ní vývojáři z Quantic Dream, kteří se specializují na výpravné adventury.

Nikde jsme si naopak nemohli přečíst o chystané Wonder Woman se stejnojmennou superhrdinkou v hlavní roli. O hře nevíme příliš podrobností, alespoň jsme se ale dozvěděli, na čem pracují lidé z amerického studia Monolith. V neposlední řadě nás překvapili finští Remedy. Ne snad očekávaným oznámením Alana Waka 2, ale prohlášením, že na rozdíl od prvního dílu půjde o plnohodnotný survival horor.

Na závěr se propojil herní a filmový svět pomocí renesanci zažívajícího Matrixu. V posledních minutách celé show se na konzolích odemkla hráčům možnost zahrát si zcela zdarma technologické demo Matrix Awakens, které prezentuje grafické možnosti Unreal Enginu 5.

Filip Svoboda

Studuju žurnalistiku a na listech mám na starosti kulturní rubriku. Píšu o videohrách na Zing.cz.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..