Právě si prohlížíte Jsi aktivní student/ka a chceš získat zkušenosti? Přidej se ke Studentským listům!
Ilustrace: Šárka Stupenová, SL.

Jsi aktivní student/ka, který nechce už jen nečinně přihlížet, ale taky něco tvořit? Chceš se podělit se světem o to, co umíš, a získat cenné zkušenosti do života? Tak neváhej a přidej se do redakce Studentských listů! U nás si najde místo každý.

Studentské listy jsou internetové médium zaměřené na studenty a spravované výhradně studenty. Jsme samostatně fungující projekt pro všechny mladé lidi, kteří se chtějí dozvědět zajímavé informace o současném světě. Podívej se, koho můžeš v redakci potkat.

Zaměřujeme se na témata, ke kterým dnes mladý člověk nemá velký vztah, případně jim nerozumí. Ať už jsou to politika, finance, média či školství, všechny tyto oblasti se mladých lidí velmi dotýkají, a přesto tomu často neodpovídají jejich znalosti.

Dáváme si proto za cíl o těchto tématech přesně a srozumitelně informovat. Nestranně a nezávisle. Na přesné informace klademe velký důraz. Máme ale své názory a nebojíme se je vyjádřit.

Tematické oblasti

Do politické rubriky hledáme redaktory a redaktorky, kteří chtějí psát o aktuálním politickém dění, shrnovat důležité kauzy i informovat o tom, co se bude dít. Píšeme také komentáře, v němž dáváme prostor různým názorům. Snažíme se o co největší vyváženost, a proto podporujeme diverzitu názorů v našem týmu. Nezáleží nám na tom, jak se politicky orientuješ, ale na poctivé práci a touze se učit.

V oblasti školství můžeš reflektovat jeho současný stav, porovnávat ho se zahraničím a hodnotit jej. Nechceme však pouze ukazovat nedostatky a slepě kritizovat, ale také navrhovat a prosazovat změny. Nabízíme příležitosti k mnoha zajímavým rozhovorům, účastem na přednáškách i debatách a možnost práce v týmu školáků, kteří se o problematiku zajímají a sledují ji.

CHCEŠ U NÁS PSÁT JAKO REDAKTOR/KA? PŘIHLAS SE TADY!

Možná sis na našem webu všiml/a i článků z oblasti média a finance. Pokud cítíš stejně jako my naléhavou potřebu upozorňovat na fake news a dezinformace a uvádět je na pravou míru, je tato sekce přesně pro tebe. Bohužel ani finanční gramotnost u nás není na nejlepší úrovni, a proto chceme našim čtenářům se pomoct orientovat. Zkrátka a dobře, zajímají-li tě peníze či ekonomika, tak hledáme právě tebe.

zábava je potřebnou součástí života. My si to dobře uvědomujeme, a proto se nechceme omezovat jen na vážná témata. Uvítáme redaktory a redaktorky do rubriky kultury a volného času. Oblast kultury je velice různorodá – můžeš se věnovat divadlu, filmu i výstavám. V oblasti volného času můžeš informovat o novinkách v oblasti technologií.

Poslední oblastí, kterou se zabýváme, je historie. Věříme, že znalost českých i světových dějin je zásadní pro každého mladého člověka. Všichni jsme viděli záběry z televizních anket, v nichž se média ptají studentů na Miladou Horákovou či sametovou revoluci. Chceme se zasadit, aby co nejvíc mladých znalo základní historické události.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..