Právě si prohlížíte Komentář: Čokoafro půjde dohola
Dominik Feri v roce 2017 v pořadu Show Jana Krause (Zdroj: Wikimedia Commons)

Věčně vysmátý Dominik Feri se může těšit na zasloužené tři roky ve vězení. Podle části veřejnosti je to příliš malý trest. Na straně druhé vidíme jeho elitářské kolegy, ať už to jsou politici či jeho kamarádi, kteří se k verdiktu raději nevyjadřují. Za to, čím si Feriho oběti musí dodnes procházet, by si zasloužil alespoň jednou tolik. S tím ale očividně nesouhlasí nezávislé tuzemské soudnictví.

„Žít v právním státě znamená respektovat i ty rozsudky, se kterými bytostně nesouhlasíme, a o věcech, které se nikdy nestaly. Mohu jenom uvést, že ve věci bude přirozeně podáno dovolání. Trvám si na tom, že k žádnému znásilnění nikdy nedošlo,“ řekl včera Feri. Trapný ublížený narcis skoro, jako jistý Cimický.

Prozatím mlčí apologeti jako Honza Palička, Markéta Pekarová Adamová a jim podobní. Z jiných veřejně známých osobností se omluvil Ondřej Tesárek alias Bratříček. Pavlovi Novotnému se zas nelíbilo, že byl Feri ostrakizovaný. Fakt, že část fanoušků pětikoalice a neoliberálů nevěřila výpovědím několika Feriho obětí, je velmi znepokojující. Toto veřejné tajemství už dlouhá léta prostupovalo minimálně pražskou společností. Každý pražský student věděl o jeho chování a dění ve spolku Kappa Omega.

Zdroj: Twitter Pavla Novotného.

Děsivé je také to, jak na sociálních sítích dokázal mobilizovat potenciální mladé voliče. Ve spolupráci s českými herci svojí nepřekvapivě sexualizovanou tvorbou a proslulými vykřičníky ukázal, jak se dá dělat „přitažlivá a sexy“ politika. Výsledný obdiv a davy mladých stojící za Ferim mohly situaci jen zhoršit.

Zdroj: Instagram Dominika Feriho.

Co přijde dál? Udělá ze sebe Feri politického vězně? Začne kampaň ve stylu Black lives matter? Nechme se překvapit. Kamarádů má dostatek a po výkonu trestu se o sebe jistě postará. Pro soudy a oběti je však rozsudek jasný signál, jak se takovým případům věnovat v budoucnu.

Jakub Roubíček

Bývalý šéfredaktor. Ještě pořád student Východoevropských studií a žurnalistiky v Praze. Kromě toho se také zajímám o historii, politiku a gaming. Rád chodím po horách a koukám na The Room.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..