Palestinci na hranicích s Izraelem zapalují pneumatiky a vypouští zápalné draky

Nedávno se českými novinami prohnal skandál ohledně dotací Evropské unie. Další Agrofert? Bohužel ne. Podvodné dotace Agrofertu by oproti tomuto byly nic.

EU totiž vyplácí miliardy na „rozvoj“ palestinské samosprávě. O té však vyšlo najevo, že peníze od EU využívá na takzvané „důchody“. Nu co, říkáte si, důchodci taky musejí jíst. Jenže v Palestině pojem důchodce neznamená úctyhodný starý člověk, nýbrž ve valné většině bývalý terorista. (ZDE)

Palestinská radikální samospráva totiž vymyslela zajímavou motivaci, jak podporovat proti izraelské akce. Čím těžší trestný čin proti Izraeli spácháte a čím více si odsedíte ve vězení, tím více dostanete vy a vaše rodina peněz. A pozor, pokud při činu obětujete svůj život, tak vaší rodině budou vyplaceny obrovské sumy peněz.

Například terorista, který si odsedí 30 let, dostává každý měsíc 72 250 korun. A nejen to, ale po propuštění jsou zaměstnáváni jako úředníci, což je další část státní správy, na kterou EU štědře přispívá. Pro představu, v roce 2018 šlo takto fakticky na výplaty teroristům 2,2 miliardy korun. (ZDE)

Mocnější než ISIS

A to je naprostá morální katastrofa. V době, kdy EU potřebuje důvěru svých občanů a mezinárodního společenství ze všeho nejvíc, tak zcela nezakrytě posílá peníze do kapes jedněm z nejodpornějších teroristů na světě.

Možná si říkáte, že Islámský stát (ISIS) byl podstatně hlasitější a byla ho plná média. Jenže ISIS je na scéně pět let. Palestinské teroristické organizace už přes 70 let a na svém kontě mají nejspíše o dost vyšší počet obětí. Například mají na svědomí masakr na mnichovské olympiádě, několik únosů letadel a vraždy jejich pasažérů, střelbu na athénském letišti. Mohli bychom pokračovat i přes několik stránek. Třeba o existenci obchodu s názvem Hitler 2 na palestinském území. To snad ani nepotřebuje komentář, když se někdo spojuje s jedním z nejodpornějších zločinců v historii celého světa.

Obchod Hitler 2 v Gaze (ZDE)

Čeho chce EU docílit?

Proto vyvstává otázka, proč tohle EU proboha dělá? Palestina jde ve všem proti zájmům EU. Podkopává jedinou spolehlivou demokracii na Blízkém východě, spolupracuje s Iránem, Sýrií a nejspíše i s Ruskem a naprosto ignoruje lidská práva. Snaží se EU být protiváhou podpory USA Izraeli? Snaží se o sblížení s Araby? Chce si pomocí „výpalného“ zajistit absenci palestinských útoků na svém území? Správná odpověď může být jedno z výčtu, vše a nebo nic. Ale ať už to je cokoliv, tak by se EU měla hluboce zamyslet nad tím, zda je takové jednání  něco, co by její občané schválili. Já osobně jsem si totiž jistý, že není. A v takovém případě se jedná o další krůček k rozpadu unie a cestě celé Evropy  do propadliště dějin.

Stojí to za to?

A proto se ptám, stojí nám za to lidé, o kterých se ani pořádně neví, zda jsou samostatný národ a ne jen Arabové? Stojí nám za to lidé, kteří páchají odporné zločiny a neznají už téměř žádnou jinou odpověď na jakoukoli výzvu než násilí? Dovolím si prohlásit, že nestojí. A také, že 2,2 miliardy, což je jen část peněz, které plynou z rozpočtu EU do Palestiny, by se daly využít milionkrát lépe, méně kontroverzně a konečně i morálně správně doma v Evropě. Třeba na zlepšení školství? Nemyslíte?

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..