Očkování proti koronaviru – téma, které rozdělilo českou společnost na dvě poloviny. Zatímco jedna je už naočkovaná, druhá se tomu brání. Jak vám už došlo, autor tohoto komentáře patří k první půlce a rád se s vámi podělí o důvody, proč byste k ní měli chtít patřit taky.

Koronavirus řádí v naší zemi už nějaký ten pátek a všichni ho máme tak akorát plné zuby. Neustálé lockdowny, testy, nošení roušek či respirátorů. To vše komplikuje klasický život v České republice od jara 2020. Výsledek? Desítky tisíc mrtvých, statisíce děti uvězněných přes rok za monitory počítačů a miliony nespokojených jedinců. Proč to všechno zmiňuji? Řešení už totiž nějakou dobu existuje, jen se mu zarputile bráníme.

Tři dobré důvody, proč se nechat očkovat

Ochráníte sebe a svoje blízké před těžkým průběhem nemoci. Po více než roce budete konečně v bezpečí a v klidu. Žádná „čínská chřipečka“ vás už nebude muset zneklidňovat. Vám ani vašemu okolí již z velké části nebude hrozit, že by se vám nemoc mohla stát osudnou. Vakcína šetří lidské životy a práci všech zdravotníků.

Velice pravděpodobně se vás nebudou týkat nadcházející opatření. Neustále probíhají debaty o tom, jak zabránit šíření nových mutací a zachránit co nejvíc životů s ohledem na stav ekonomiky. Očkovaní budou od případných omezení osvobozeni. Není důvod omezovat sociální kontakty někoho, koho virus neohrožuje. Dovolenou si tedy vychutnáte tak jako dřív.

Nic to nestojí a moc to nebolí. Za očkování neutratíte ani korunu, jen pár minut ze svého času. Očkovat vás může i praktický lékař, tudíž se nemusíte trmácet někam do očkovacího centra. Navíc vpich do ramene sice není příjemný, ale rozhodně ho nebudete považovat za svou nejhorší životní zkušenost. Autor sám ani nepociťoval nějaké výrazné vedlejší účinky.

Zvěsti o mezinárodním spiknutí

„Internet je podivuhodné místo“ zaznívá při úvodní scénce jednoho nejmenovaného zábavního pořadu a jedná se o asi nejvýstižnější popis obsahu této dříve hlavně počítačové sítě. Kromě videií s roztomilými koťátky a tohoto komentáře naleznete na internetu i hromadu jiných informací. Problém je v tom, že velká část z nich se realitě ani nepřibližuje.

Ať už z nedbalosti nebo pod zlým úmyslem vznikají nejrůznější články, weby nebo statusy na sociálních sítích, které nás tak akorát tahají za nos. Tomu, co čteme, se pak mnohdy nedá věřit. U koronaviru tomu není jinak. Různé zájmové skupiny se nám snaží vnutit tuto či onu informaci. Jednou z nich je i teorie, že pandemii cíleně vyvolala úzká vrstva elit.

Za sebe vám chci říct jedno. Důvěřujme lékařům a farmaceutům, kteří se v potu tváře snaží zastavit tuto pandemii a nevěřme všemu, co se píše na internetu. Nechme se očkovat a udělejme tečku za koronavirem.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..