Student (Ilustrační obrázek). Foto: ProStředoškoláky

Získej zkušenosti, vědomosti, nové nápady a přátele.

Sdružení českých nadějí zve všechny studenty na konferenci, která se bude konat 5. června na Masarykově univerzitě v Brně. Dokázat výjimečné věci, změnit svět, odstartovat úspěšnou kariéruhesla, v jejichž duchu se nese tato konference, kterou 5. června v Brně pořádají nadšení studenti z neziskové organizace Sdružení pro podporu českých nadějí ve spolupráci s ProStředoškoláky. A co na účastníky čeká? Setkáte se zde se středoškoláky z celé České republiky i s těmi nejúspěšnějšími, kteří se již od útlého věku věnují vědě a účastní se mezinárodních soutěží či vedou firmy, které mají globální dopad. Přijďte si vyslechnout jejich příběhy.

Prvním ze středoškoláků, který se představí je Oliver Laryea. Věnuje se podnikání, tvoří gastronomické projekty jako RestTab a FoodForward, které se snaží zabránit plýtvání jídlem. Pracoval přes rok jako stážista projektu Otevřená věda Akademie věd ČR. Byl vybrán na několikadenní stáž do švýcarského Cernu.

Image may contain: 3 people, people standing

Oliver Laryea na předávání cen Středoškolák roku 2018 Foto: FB oliver.laryea

Druhým je Jan Sláma, podnikatel, startupista ze Silicon Valley a nejaktivnější středoškolák ČR 2017. Podnikat začal ve 12 a jeho projekt proti šikaně Nenech to být sklízí úspěchy i v zahraničí.

Jan Slama (uprostřed) a co-founders David Spunar & Pavel Ihm. Foto: FB slamajan

Třetím středoškolákem, respektive středoškolačkou, je Tereza Gistrová. Umístila se na druhém místě v Českých hlavičkách, podívala se na konferenci MILSET Expo, byla nominována na mezinárodní soutěž Intel ISEF a v Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR zkoumala životní cyklus HIV.

Tereza Gistrová. Foto: gymzl.cz

Akce se uskuteční od 10:00 do 17:00 v aule kampusu Masarykovy univerzity, odpolední blok bude pokračovat v posluchárnách. Vstup je pro všechny účastníky zdarma, avšak je třeba přihlásit se nejpozději do 20. května tohoto roku, pro zájemce o přednášení vlastního projektu je koncovým termínem přihlášení 30.dubna!

Více na našich webových stránkách: www.ceske-nadeje.cz a Facebooku: https://www.facebook.com/events/433127867516158/

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..