Právě si prohlížíte Konference pro studenty přináší jedinečný pohled na to, jak regenerovat sebe i svět kolem nás

Téma letošní konference Regenerace je výzvou pro mladé lidi, kteří chtějí prozkoumat, jak vytvářet pozitivní změny a regenerovat svět kolem nás i sebe samotné. Na konferenci vystoupí různorodá skupina řečníků, kteří se podělí o své inspirativní myšlenky, inovativní nápady a postřehy, jak každý z nás dokáže něco změnit.

Každý z řečníků přináší jedinečný pohled. Představí se jich celkem devět a těšit se můžete na zvučná jména, jako je moderátor Hyde Park Civilizace Daniel Stach, autor podcastu Brain We Are Vojta Hlaváček nebo adiktolog Adam Kulhánek.

„Věříme, že mladí lidé mají sílu změnit svět, a naše konference jim k tomu poskytne nástroje, znalosti a inspiraci,“ říká vedoucí programu TEDxYouth@Prague Věra Mouchová. „Téma regenerace se bude prolínat do všeho, co na akci potkáte, včetně doprovodných aktivit našich partnerů Microsoft, 42 Prague a Digiteq Automotive,“ dodává.

Své místo mezi řečníky má i Karolína Krejčová, spoluzakladatelka průkopnického projektu Indiánky, která se podělí o příběh a těžké téma. Problémy, které trápí řadu žen včetně mladých, jež se pokouší o založení rodiny. Otevřeně, s láskou a pokorou bude mluvit o (ne)plodnosti a výzvách v životě ženy.

Další řečník Martin Pyšný, grafický designér, vždy bojoval kvůli své dyslexii s čtením dlouhých skript a textů. Díky nemoci si uvědomil, že sazba fontů má vliv na jeho vnímání psaných textů. Bude hovořit o obtížích při čtení, kterými dyslektici trpí, a o své práci na speciálním písmu Dyscont a dalších aktivitách pro lidi se speciálními poruchami učení. 

Oblast technologií zastoupí František Mach, milovník robotů, matematického modelování a zakladatel startupu Nextdrop, který v budoucnu má být zodpovědný i za zavlažování Zoo Plzeň. Kromě těchto odborníků se na konferenci představí také inspirativní mladí vědci a studenti, jako je vášnivá pilotka Rosina Kašičková, včelař využívající AI Pavel Mach a student medicíny Vasil Kostin.

TEDxYouth@Prague je konference, která dává studentům možnost sdílet své nápady. Akce poskytne mladým lidem příležitost spolupracovat mezi sebou navzájem, networkovat, vzdělávat i rozvíjet se během doprovodných aktivit, což vytváří dynamický a poutavý zážitek pro všechny účastníky. Více informací o TEDxYouth@Prague a registraci na konferenci naleznete na webových stránkách akce.

Tento příspěvek má 2 komentářů

  1. Petr Gregor Dušička

    Pokud se to, tak jako většina všech akcí zaměřených na mladou generaci, neponese v duchu podprahového protlačování jednotné ideologické linie (nejmenovaného směru), pak takovou akci cením.
    Obzvláště mne těší účast autora podcastu Brain We Are, který nepravidelně sleduji a považuji ho za obzvláště cenný v oblasti osvěty pojednávající o fenoménu vědomí (což je zcela klíčové pro tzv. budoucnost).
    Všem mohu doporučit zejména značně objemný (naštěstí ne zcela vyčerpávající :)) rozhovor s profesorem medicíny Jiřím Horáčkem (zatím asi nejhodnotnější počin tohoto podcastu).

    1. Dobrý den, Petře, jako organizátorka vám mohu říct, že ne, neboť jsme apolitičtí. Jsem moc ráda, že vás konference zaujala a kdoví, třeba se na nějaké příští TEDx akci uvidíme, našich konferencí, a to zaměřených různě, je poměrně dost. Za tip ohledně rozhovoru děkuji, sama se na něj ráda podívám. Krásný den, Anna

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..