Už 25. října se uskuteční online akce Readycon přinášející aktuální poznatky o měnícím se trhu práce a trendech v jednotlivých oborech pro střední školy v Česku. Odpovídat chce na otázky jak najít uplatnění v rychle se měnícím pracovním prostředí, jak se zorientovat na trhu práce těsně po ukončení studia nebo jak získat přehled o aktuálních trendech.

S cílem poskytnout komplexní soubor potřebných informací se Readycon Česko 2022 bude zaměřovat na tři hlavní okruhy. Na úvod si se pokusí vysvětlit, kam se ubírá trh práce u nás i ve světě, následně během odborných relací představí trendy v různých odvětvích a závěr bude zahrnovat popis dovedností, bez kterých se lidé neobejdou v jednadvacátém století.

Program se zaměřuje na odbornost témat.

Jak vypadá běžný den v autoprůmyslu 4.0 nebo co znamená elektronická architektura budou základní témata odborné relace s názvem Trendy v elektrotechnice. Během tohoto pořadu se účastníci dozví i o možnostech využití moderních technologií při skladování plynu či tvorbě udržitelného vzdělávání v Angole.

Oblast obchodu a služeb přiblíží Ondřej Borkovec, Kateřina Dlabolová a další zaměstnanci Raiffeisenbank. Dále se akce zaměří na technologické trendy ve zdravotnictví, například v oblasti genového inženýrství, mimo jiné o využití 3D tisku se pak studenti dozví v rámci relace Trendy ve strojírenství, chybět nebudou ani Trendy ve financích.

V další relaci bude představena problematika digitalizace v dopravním stavitelství, budoucnost smíšené reality, ale i fenomén inteligentních a odolných míst budoucnosti. Poslední možností je pořad, který účastníky provede trendy v informačních technologiích.

Mnoho studentů zažívá na konci školní docházky nejistotu.

„Naším cílem je, aby každý končící student vstupoval na trh práce připravený a odhodlaný. Je nesmírně důležité, aby jejich příprava začala ještě během studia, a proto jsme velmi rádi, když zájem vidíme i přímo u představitelů středních škol,“ říká spoluzakladatel projektu Dominik Hamaj.

Hybridní formát konference umožňuje spojit studenty s odborníky a úspěšnými Čechy působícími v rámci různých koutů Česka i zahraničí. Všechny potřebné informace a podrobný program najdete na webové stránce projektu.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..