Zkazila vám koronavirová krize cestovatelské plány? Zrušené lety, větší riziko nákazy, strach z testování či 14denní karanténa. Tyto aspekty ovlivňují spoustu lidí a kvůli nim i sami nevyhledávají cestování v zahraničí. Přesto můžete využít této situace na poznávání krás naší země. Pojďte se proto s námi podívat na cestovatelské destinace v České republice, které stojí za to vidět a navštívit.

Čerstvý vzduch a hory v pozadí

Nejen v zimě jsou Krkonoše jednou z nejvíce navštěvovaných destinací v Česku. Jedná se o nejvyšší pohoří na severovýchodě Čech, a to díky hoře Sněžce, jejíž návštěva patří k nezbytné součásti výletu do Krkonoš. Zde si každý najde to své, ať už to jsou túry po horách, projížďka na kolech či elektrokoloběžkách, relaxační rituály ve wellness nebo objevování gastronomických specialit v horských krajinách.

Na Sněžku pěšky nebo lanovkou

Ve vašem seznamu míst by jistě neměla chybět Pec pod Sněžkou. Nejzazší destinace, kam se dá dojet autem a zaparkovat. Také se zde nachází velké množství hotelů či restaurací, kde si můžete dát dobré jídlo a posilnit se před výšlapem na Sněžku. Celková délky trasy z Pece na Sněžku je 6,5 kilometrů se zastávkou na Růžové hoře. Důležitou informací je nescházet z vyznačené trasy, nově tento zákaz platí pod finanční pokutou. Cestu dolu si můžete urychlit díky lanové dráze, která stojí 230 korun za dospělou osobu (celkový ceník najdete na stránkách lanové dráhy). Pokud nechcete jít s davem nebo nechcete čekat dlouhou frontu na lanovku, vyplatí se trochu si přivstat, jelikož v běžných dnech je zde velký počet návštěvníků.

Cestou necestou do Jánských Lázní

Z Pece pod Sněžkou vede spoustu jiných turistických cest, které stojí za to vyzkoušet. Například nenáročná trasa na Černou horu. Celková délka trasy je 6 kilometrů a cestou si můžete prohlédnout Černohorská rašeliniště. Mezi další zajímavosti z trasy patří výhled na Pec se Sněžkou v zápatí, liduprázdná příroda a velké množství horských chat se specifickou kuchyní. Na Černé hoře můžete buď pokračovat pěšky do Jánských Lázní nebo využít službu lanové dráhy. Větším adrenalinem je zapůjčení koloběžek a sjet celou trasu dolu na nich. V Jánských Lázních navštivte Stezku korunami stromů, kde se dozvíte velké množství informací o okolních lesích a přírodě. Na vrcholu stezky na vás čeká krásný výhled na krajinu Krkonoš.

Krkonoše jsou krásným místem na odpočinek – horský vzduch a typická horská kuchyně vám pomohou nabrat síly a užít si klid.

Tip redakce:

Výhled na Pec pod Sněžkou

Aktivita: Jízda na koloběžkách z Černé hory do Jánských Lázní

Zajímavost: Černohorská rašeliniště, Stezka korunami stromů

Restaurace: Grand Hotel Hradec, Bouda Helena

Kavárna: Craft Coffee

 

Vinné sady a odpočinek

Jižní Morava může cestovatelům nabídnout nespočetně mnoho možností. Přesto nejtypičtější a nejočekávanější aktivitou je degustování vín od lokálních vinařů, jejichž produkty v běžném obchodě jen tak nenajdete. Stačí vyhledat konkrétní vinný sklípek a domluvit se s vinaři, kteří vás jistě velmi rádi přivítají a dají vám „okoštovat” svou novou úrodu.

Architektura uprostřed přírody

Návštěvy vinařství mohou být kombinovány i s jinými aktivitami. V okolí se nachází krásné památky, které při prvním pohledu vypadají, že do dané destinace nepatří. Mezi nejznámější patří Kolonáda Reistna u Valtic, Chrám Tří Grácií nebo Rendezvous – Dianin chrám. Všechny tři památky se nacházejí v blízkosti Lednicko-valtického areálu. Při jejich návštěvě se můžete zastavit ve městě Lednice, kde je k vidění státní zámek Lednice a lednický minaret (jediný minaret v České republice).

Kolonáda Reistna
Mandloňový sad, Hustopeče

 

 

 

 

 

 

 

Za vínem i na kolech

Pokud se vám výlet zdá málo aktivní, můžete objevovat jižní Moravu na kolech. K tomu slouží Moravské vinařské stezky, které tvoří neuvěřitelných 1200 kilometrů cyklotras, vedoucí skrz vinice a moravskou krajinu. Stezku si můžete vybrat podle vaší polohy a také i podle obtížnosti a délky. Cestou můžete potkat vinné sklípky, památky a zajímavosti nebo restaurace.

Vinice z výšky

Další krásou Jižní Moravy jsou vyhlídky a rozhledny. Velký počet rozhleden je nově rekonstruovaných a přináší vám nádherný pohled na vinné sady. K rozhlednám i vyhlídkám se dostanete i na kole, takže můžete všechny aktivity zkombinovat do jedné. Určitě stojí za navštívení rozhledna Kraví Hora, rozhledna Slunečná, rozhledna Hustopeče u mandloňových sadů, Stezka nad vinohrady nebo vyhlídka Hradištěk u Velkých Bílovic.

Jižní Morava vám předvede kombinaci odpočinkové a aktivní dovolené, kterou budou celou dobu provázet výborné gastro speciality a hlavně víno.

Tip redakce:

Stezka nad vinohrady, Kobylí

Aktivita: Moravská vinná – Mikulovská stezka

Zajímavost: Levandulová farma ve Starovičkách

Restaurace: KUK bistro Mikulov

Kavárna: Cafe Fara v Klentnici

Víno: Vinařství Lípa, Vinařství Peřina

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..