Unikátní vzdělávací program pomáhá lidem od 14 do 26 let najít nejlepší pracovní odvětví, v němž se mohou v budoucnosti realizovat. Činí tak prostřednictvím jednodenních setkání s profesionály a následných konzultací s osobním koučem. Zájemci o další kolo programu se mohou hlásit do konce ledna.

V rámci programu se účastníci zapojují do jednodenních workshopů, jež si sami zvolí. Na výběr mají ze čtyř oblastí – Svět budoucnosti, Společenské změny, Byznys a kariéra a Komunikace a umění. Setkání s lidmi z oboru probíhají v malých skupinách, čímž organizátoři zajišťují individuální přístup pro všechny zapojené.

Během workshopů se studenti setkají například se zakladatelem Deníku N Jánem Simkaničem, neurochirurgem Vladimírem Benešem či Terezou Barborou Kupkovou, jež má zkušenosti z práce v Severoatlantické alianci.

„Protože nikdo nechce kupovat zajíce v pytli! Představte si, že studujete šest let medicínu, abyste zjistili, že vám doktořina v praxi vlastně nevyhovuje. Já sice nechci být lékařkou a už nějakou představu o svém budoucím povolání mám, ale stejně si chci ještě na střední přičichnout k tomu, jak vypadá opravdová práce literárních vědců, copywriterů či novinářů, abych se mohla rozhodnout, zda je pro mě lepší to či ono,“ vysvětluje členka týmu KudyKampusu Šárka Faicová, proč projekt založili.

Účastníci jednoho z workshopů při práci v terénu. Zdroj: KudyKampus

Zájemci si mohou vybrat ze tří variant podle toho, kolik kurzů si přejí absolvovat. KudyKampus nabízí balíček tří či pěti workshopů, jež mohou být doplněny o konzultaci s osobním koučem.

„Téma neziskovek je obecně v české společnosti enigmou. Skoro se o jejich poslání nemluví, protože z toho neplynou nesmyslné sumy. Tím pádem to není zajímavé. Jak fungují v praxi nebo jak se taková neziskovka vůbec zakládá lze proto odhalit jen těžce. Workshop bych doporučil všem těm, jež není jejich okolí lhostejné,“ říká jeden z účastníků workshopu Staň se ochráncem lidských práv, v rámci něhož poznal chod neziskové organizace Amnesty International.

Registrace do dalšího kola programu v roce 2023 je možná na webu KudyKampusu až do konce ledna.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..