Právě si prohlížíte Kulturní výhled: V prosinci vyrazíme do kina na Wonku a zazpíváme si české koledy
Snímek Wonka. Zdroj: Wonka Movie

Rok se sice pomalu chýlí ke konci, ale my vám tradičně přinášíme porci kultury. Můžete vyrazit na film o Wonkovi nebo z nostalgie na Lásku nebeskou. Ve videoherní průmyslu se budou udílet ocenění The Game Awards. Nechybí samozřejmě ani novinky v literatuře a hudbě, kde na vás čeká akce Česko zpívá koledy. 

Film

Dcera divočiny

Americké drama Neila Burgera vypráví příběh Helen, kterou její otec v dětství držel v izolaci a ukrýval před vnějším světem. Když se jí ze svého vězení podaří uprchnout, získává šanci na normální život. Ta se ovšem rozplyne ve chvíli, kdy obávaný otec uprchne z vězení. Napínavý thriller s Daisy Ridley v hlavní roli uvedou česká kina od 7. prosince.

Snímek Dcera divočiny. Zdroj: CinemArt

Wonka

Jak se z ošuntělého vynálezce stal legendární cukrář Willy Wonka, který získal srdce dětí i dospělých svou fantastickou čokoládovou továrnou? Snímek britského režiséra Paula Kinga s hercem Timothée Chalametem v hlavní roli ukazuje životní historii slavného i pošetilého muže posedlého splněnými sny. Jak přesně to s jeho příběhem bylo, se diváci dozví od 14. prosince.

Láska nebeská

Jeden z nejslavnějších vánočních filmů se během zimních svátků vrací do kin. Mozaika z úsměvných, smutných i jednoduše lidských příběhů v komedii Richarda Curtise je dnes již kultovním filmem, jehož děj mají diváci po celém světě spojený s prvními sněhem stejně tak jako s prvními láskami a zklamáními. Osudy nového britského premiéra, čerstvého vdovce i ambiciózního mladíka na návštěvě Spojených států si publikum připomene od 14. prosince


Videohry

Avatar: Frontiers of Pandora

Cameronovo univerzum se rozrůstá nejen na stříbrných plátnech, ale expanduje také na počítače a konzole. Za herním Avatarem stojí Ubisoft, konkrétně tým Massive Entertainment, který má na kontě The Division a připravuje také Star Wars: Outlaws. Poslední opravdu velký titul letošního roku dorazí 7. prosince.

Videohra Avatar: Frontiers of Pandora. Zdroj: Xbox

The Game Awards

Tradiční ceremoniál videoherních ocenění The Game Awards, které už by bylo nepatřičné označovat jen jako herní Oscary, se uskuteční v noci ze 7. na 8. prosince. Vedle hlavní ceny dojde na vyhlášení vítězů v kategoriích jako nejlepší příběh, art direction, herecký výkon nebo hudba. Večer bude jako pokaždé provázet také řada ukázek a odhalení nových her.


Hudba

Nová hudba v prosinci

Společně s blížícími se vánočními svátky se můžeme těšit na nové album umělce MIKA Que ta tête fleurisse toujours. Jako předčasný vánoční dárek by se dalo počítat i nové album staré známé kapely The Killers: Rebel Diamonds. A výčet nové hudby zakončí nové deska THINK LATER od Tate McRae

Album Que ta tête fleurisse toujours. Zdroj: MIKA

Česko zpívá koledy

Jako každý rok se opět koná celorepubliková akce Česko zpívá koledy. V rámci ní se na mnoha místech po celé zemi sejdou lidé a společně si zazpívají nejznámější koledy. Akce se koná 13. prosince v 18 hodin. Informaci, kde si můžete zazpívat získáte na webové stránce https://www.ceskozpivakoledy.cz


Literatura

Jak přežít vlastní vraždu

Šestého prosince vychází young adult thriller Jak přežít vlastní vraždu od Danielle Valentine. Alicina sestra Claire byla přesně před rokem zavražděna. Alice má rok poté svědčit u soudu jako jediný svědek. Když však k soudu dorazí, někdo ji omráčí. Po probrání zjišťuje, že se vrátila do dne Clairiny vraždy. Na záchranu sestry od skutečného pachatele jí zbývá pár hodin… 

Kohouti budou zpívat

Osmého prosince vychází další básnická sbírka Marty Veselé Jirousové. Kohouti budou zpívat jsou již její čtvrtou sbírkou. Tématem je smrt maminky, tedy konkrétně nemoc a umírání její maminky Juliany. Sbírka představuje snahu se s tím vyrovnat a znovu objevit životní naději. 

Obálka sbírky Kohouti budou zpívat. Zdroj: Martinus

Autory kulturního výhledu jsou Eva Dorota Czerneková, Roxane Hamilton, Tereza Kratochvílová, Filip Svoboda a Julie Šafová. Přejeme příjemný měsíc s kulturou.

Skupina redaktorů

Skupina redaktorů nebo redaktorek Studentských listů.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..