• Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuPolitika
  • Komentáře k příspěvkuŽádný komentář
  • Čas na čtení:3 minuty čtení
Právě si prohlížíte Magistrát Brna neinformoval o možnosti odpuštění části dluhů v rámci Milostivého léta. Studenti to udělali za něj

Řada radnic se rozhodla cíleně informovat své dlužníky o možnostech využití institutu Milostivého léta. Nikoliv však v Brně. Skupina studentů zjistila, že Brno ani městské části jako například Brno-Královo Pole o tomto dostatečně neinformovaly a ani to neplánují. Proto se studenti rozhodli převzít iniciativu za ně a „přibili” velký informační plakát na bránu Magistrátu města Brna a další místa jako například brněnský orloj.

Probíhá největší akce v novodobých českých dějinách, během které se mohou lidé v exekucích snadněji zbavit výrazné části svých dluhů – Milostivé léto. Mnohé radnice, jako například Praha 7 v čele s Janem Čižinským či Praha 6 a další, se proto v duchu daného zákona přirozeně rozhodly své dlužníky o možnostech využití tohoto institutu co nejvíce informovat – například rozesláním dopisů, zřízením informační linky, infografikou v lokálních médiích apod. Milostivé léto je totiž výhodné i pro radnice – dává jim šanci, že alespoň část dluhů bude úspěšně splacena.

Když nepomůže magistrát, pomohou studenti

V Brně však toto rázně odmítli. Skupina brněnských studentů prostřednictvím tzv. „stošestky” neboli zákona o svobodném přístupu k informacím zjistila, že Magistrát města Brna ani mnohé městské části jako například Brno-Královo Pole dostatečně dlužníky neinformovaly. A ani to dle svých slov neplánují. Není tedy divu, že se v Brně do Milostivého léta zapojilo několikanásobně méně lidí než v Praze. Proto se skupina studentů rozhodla roli radnic suplovat a „přibila” velký informační plakát o Milostivém létu na hlavní bránu Magistrátu města Brna. Při té příležitosti také přečetli výzvu primátorce města Brna Markétě Vaňkové a předali ji na podatelnu Magistrátu. Další informační plakáty umístili na další viditelná místa jako například na brněnský orloj na náměstí Svobody či sochu Spravedlnosti na Moravském náměstí.

„Brno na rozdíl od jiných měst odmítlo o možnosti snadnějšího splacení dluhů dostatečně informovat. Připadlo nám to již neudržitelné. Proto jsme se rozhodli jeho roli suplovat. Milostivé léto je totiž výhodné jak pro dlužníky, tak pro město, které se reálně dočká alespoň částečného splacení dluhů.” říká za kolektiv brněnských studentů Vojtěch Vašák.

Redakce

Redakční texty a tiskové zprávy.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..