Studentsk� listy
Gmail Instagram Facebook Twitter

23.02.2021 19:10

Maturanti se do škol vrátí nejdříve od 3. března

Studenti závěrečných ročníků středních škol se do lavic vrátí nejdříve od středy 3. března. Na posunu termínu z pondělí 1. března se dnes dohodl ministr školství Robert Plaga (za ANO) se školskou komisí Asociace krajů ČR. Podle mluvčí ministerstva za změnou stojí pozdější distribuce testů na covid-19, které studenti budou muset absolvovat.

Návrat do škol podmiňuje mluvčí resortu školství Aneta Lednová jednak přijetím pandemického zákona, jednak dodávkou objednaných testů, které by měly dorazit v neděli 28. února. „Z pohledu ministerstva školství je prvním možným termínem, kdy je možné školy otevřít, středa 3. března,“ uvedla Lednová pro ČTK.

Momentálně jsou otevřené jen mateřské a speciální školy a první a druhé třídy základních škol. Ostatní žáci a studenti se od Nového roku učí vzdáleně. Do škol se v první vlně mají vrátit žáci závěrečných ročníků středních škol, po týdnu středoškoláci na praktickou výuku a po sedmi dnech deváťáci.

Návrat mají umožnit pravidelné testy, kvůli kterým se na vládě střetli ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a premiér Andrej Babiš (ANO). Tomu vadila vybraná firma, jež má testy dodat, překážkou pro návrat pro něj navíc byla nepříznivá epidemická situace.

Snažíme se přinášet ověřené a srozumitelné články, ale jsme taky jenom lidé a chybujeme. Je pro nás důležité o chybách a nedostatcích vědět, abychom je mohli napravit a minimalizovat jejich výskyt. Proto jsme vděční za veškerou zpětnou vazbu, dotazy, náměty a připomínky, které nám můžete posílat na info@slisty.cz.

Komentáře