Studentsk� listy
Gmail Instagram Facebook Twitter

13.08.2021 13:05

Mezi hosty MFF v Karlových Varech letos patří herci Sir Michael Caine, Johnny Depp a Ethan Hawke

Dlouho očekávaný 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech je za dveřmi. V pražském hotelu Four Seasons k němu nedávno proběhla tisková konference, kde pořadatelé festivalu odhalili, na které osobnosti a snímky se můžeme těšit. 

Letos lázeňské město bude mít poprvé možnost přivítat amerického herce, hudebníka a producenta Johnnyho Deppa. Depp na festivalu představí dva jím produkované snímky: dokument Hrnec Zlaťáků: Pár drinků s Shanem MacGowanem (2020) a jeho doposud poslední drama Minamata (2020), kde ztvárnil hlavní roli. „Jsme nesmírně poctěni, že festival navštíví ikona současného filmu,” říká prezident festivalu Jiří Bartoška „Johnnyho Deppa obdivujeme dlouhodobě, bude nám proto ctí jej přivítat v Karlových Varech,“ dodává

Deppovu hereckou kariéru odstartoval atmosférický horor Noční můra v Elm Street. Mistr přeměn se stal ikonou několika filmových snímku jako třeba Střihoruký Edward, Piráti z Karibiku, Alenka v říši divů nebo Karlík a továrna na čokoládu. Do jeho portfolia patří také dramatické a temné filmy jako Ospalá díra, Devátá brána, a snímek Z Pekla

Sir Michael Cane

Dalším hostem letošního ročníku festivalu není nikdo jiný než britský herec a držitel dvou Oscarů, Sir Michael Caine. Za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii obdrží v Karlových Varech ocenění Křišťálový globus na slavnostním zahájení festivalu.

Herec s pestrou škálou filmových rolí své první Oscarové ocenění dostal za nejlepší mužský herecký výkon ve filmu Woodyho Allena Hana a její sestry v roce 1987. Svého druhého Oscara získal za zfilmování literárního bestselleru Johna Irvinga Pravidla moštárny. Znát ho můžeme také ze snímků Muž, který chtěl být králem, Tichý hlas nebo z batmanské trilogie Christophera Nolana. Michael Caine na MFF Karlovy Vary osobně uvede komediální drama Best Sellers, které mělo premiéru tento rok. Ve snímku ztvárnil mrzutého stárnoucího spisovatele, jenž se vydává na své poslední literární turné.

Ethan Hawke

Mezi hosty patří také americký herec, režisér a spisovatel Ethan Hawke, který se do Varů vrátí podruhé a převezme Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary. Také na festivalu uvede thriller Paula Schradera Zoufalství a naděje, kde ztvárnil postavu kněze procházejícího krizí víry. Dohromady si vysloužil čtyři oscarové nominace. Poprvé se proslavil snímkem Společnost mrtvých básníků režiséra Petera Weira, kde si zahrál roli plachého studenta Toda. Pro jeho kariéru byla klíčová spolupráce s režisérem Richardem Linkerem. V jeho filmech se objevil v celkem osmkrát a jedním z nich byl i Oscarový snímek Chlapectví.

„Jsme nadšeni, že můžeme v Karlových Varech přivítat osobnost, kterou dlouhodobě obdivujeme,” dodávají umělecký ředitel Karel Och a výkonný ředitel Kryštof Mucha.

Snažíme se přinášet ověřené a srozumitelné články, ale jsme taky jenom lidé a chybujeme. Je pro nás důležité o chybách a nedostatcích vědět, abychom je mohli napravit a minimalizovat jejich výskyt. Proto jsme vděční za veškerou zpětnou vazbu, dotazy, náměty a připomínky, které nám můžete posílat na info@slisty.cz.

Komentáře