Studentsk� listy
Gmail Instagram Facebook Twitter

04.06.2021 16:08

Mladé Pirátstvo a Mladí Starostové spojili síly. Chtějí pomoci s programem pro mladé a kampaní

Piráti a hnutí STAN jdou do podzimních sněmovních voleb v koalici. Spolupráci teď navázaly i mládežnické organizace obou subjektů: Mladé Pirátstvo a Mladí Starostové. Společně nyní chtějí představovat volební program pro mladé a pomáhat koalici Pirátů a STAN s volební kampaní.

Podle předsedkyně Mladého Pirátstva Georgii Hejdukové je spolupráce obou mládežnických politických organizací mířená především na tuto volební kampaň, stejně jako mateřské strany však plánují spolupracovat i poté – minimálně po dobu následujícího volebního období. „Nevylučujeme ani jiné menší společné iniciativy, vzhledem k tomu, že mSTAN jsou naši přirozeně blízcí partneři,“ řekla Hejduková Studentským listům.

Předseda Mladých Starostů Tomáš Pavelka připomíná, že organizace spolupracuje s mládežnickými spolky jiných stran dlouhodobě, mmj. v rámci iniciativy Youth, Speak Up! „Spolupráce s Mladým Pirátstvem se teď zintenzivnila, jednak z důvodu vzniku celostátní koalice Piráti a Starostové, jednak z důvodu větší činnosti samotného Mladého Pirátstva,“ říká mladý starosta Mořic nedaleko Olomouce.

Spolupracující mládežnické organizace pomáhají s programem pro mladé a plánují je společně oslovovat na sociálních sítích i v ulicích. Obě organizace chtějí také propagovat mladé kandidáty na společné kandidátce Pirátů a Starostů. Mnozí z nich jsou členy právě mládežnických organizací. V Olomouckém kraji například kandiduje ze třináctého místa místopředsedkyně Mladých Starostů Zdena Kašparová, v Ústeckém kraji pak ze čtvrtého místa členka Mladého Pirátstva a krajská zastupitelka Kateřina Stojanová.

V rámci volební kampaně spustily spolupráci také mládežnické organizace stran koalice SPOLU: Mladí občanští demokraté, Mladí lidovci a TOP tým. V plánu mají mimo jiné podobně jako Mladé Pirátstvo a mSTAN představení volebního programu pro mladé v rámci kampaně Mám hlas. Ta je však aktuálně pozastavená kvůli odchodu její hlavní tváře Dominika Feriho kvůli skandálu ohledně jeho údajného sexuálního obtěžování.

Snažíme se přinášet ověřené a srozumitelné články, ale jsme taky jenom lidé a chybujeme. Je pro nás důležité o chybách a nedostatcích vědět, abychom je mohli napravit a minimalizovat jejich výskyt. Proto jsme vděční za veškerou zpětnou vazbu, dotazy, náměty a připomínky, které nám můžete posílat na info@slisty.cz.

Komentáře