Mládežnická organizace Pirátské strany, Mladí Piráti, si předminulý týden zvolila nové vedení. Novou předsedkyní byla zvolena Georgia Hejduková. „Mým cílem bude především zajistit, aby se Mladí Piráti výrazně rozrostli i o ženy,” říká pro Studentské listy lídryně mládežnické organizace. 

Letošní fórum Mladých Pirátů pod názvem Flotila 2020 proběhlo vzhledem k epidemiologickým opatřením kompletně online. Předsedkyní rady byla zvolena pirátská politička a lidskoprávní aktivistka Georgia Hejduková. Místopředsedou se stal dlouholetý člen a pracovník strany Radek Holodňák. Novou radu doplňuje ještě Josef Bouše, Tomáš Guth Jarkovský a Tadeáš Štěpka. Členové vedení byli zvoleni na roční funkční období. Na fóru vystoupil se zdravicí i předseda mládežnické organizace Mladí Starostové a nezávislí Tomáš Pavelka.

Georgia Hejduk - Zastavme šikanu, Živá kniha
Nová předsedkyně rady Mladých Pirátů Georgia Hejduková, Foto: Studenta

„Ve své generaci vidím jen velice málo aktivních političek, a už vůbec ne ve vedoucích pozicích. Myslím si, že mé zvolení může mladým ženám ukázat, že politika je i pro ně,” řekla Studentským listům nová předsedkyně rady Mladých Pirátů Georgia Hejduková. „I já jsem se dost často setkala s předsudky, že bych měla změnit zaměstnání a místo politiky jít dělat něco více ženského. Přitom do politiky mladé ženy patří stejně tak jako všechny ostatní společenské skupiny,” říká pirátská politička, která loni mimo jiné asistovala úspěšné kandidátce Pirátů do Senátu Adéle Šípové. Hejduková podle svých slov považuje za svůj hlavní cíl v předsednické roli to, aby se mládežnická organizace výrazně rozrostla o ženy. Jako priority zmínila ještě zvýšení počtu aktivních členů, zviditelnění organizace ve veřejném prostoru a lepší spolupráci s ostatními mládežnickými organizacemi.

Mladí Piráti jsou oficiální mládežnickou organizací Pirátské strany. Jejím členem se může stát každý člen či registrovaný příznivce Pirátů mladší 35 let a starší 15 let. V Mladých Pirátech participují i vrcholní politici Pirátů, například poslanci František Kopřiva a Vojtěch Pikal nebo europoslankyně Markéta Gregorová. Mladí Piráti jsou členy Young Pirates of Europe.

Vojtěch Petrů

Bývalý šéfredaktor. Na Studentských listech působím od listopadu 2021. Píšu o politice, školství nebo lidských právech. Specializuji se na témata související se zájmem mladých lidí o veřejné dění a jejich zapojení do politiky. Jinak studuji gymnázium ve Svitavách a vedle Studentských listů spolupracuji s dalšími médii.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..