Právě si prohlížíte mSTAN ze Zlínského kraje dobývá YouTube!

Navštívili jste už někdy YouTube? Že ne? …Tak to radši ani nedělejte. 

YouTube, především jeho obsah v češtině, je dnes plný dezinformací, polopravd a obecně zavádějícího obsahu. To samozřejmě neplatí zcela o všem. YouTube je primárně zábavní platforma, ale řada lidí tam čas od času zavítá také kvůli relevantním věcem. Většinou proto, že je tam zavede Google. 

Podle průzkumu AMI Digital Index z roku 2020 má osobní zkušenost s kanálem YouTube na 94 % českých uživatelů internetu, a to je masivní číslo. Nejhorší na YouTube je, že chcete-li najít nějaké relevantní informace k politice, například k prvním svobodným volbám, najdete především právě  dezinformace a lži typu „sametový podvod“ apod. Dezinformace se přitom nevyhýbají ani našemu hnutí. Naschvál si teď zadejte do vyhledávání na YouTube „hnutí STAN“ a uvidíte, jaké zajímavosti vám vylezou… 

V květnu minulého roku jsme založili YouTube kanál s názvem „Průvodce českými volbami“, a to přesně z důvodů, které zmiňuji výše. Přišli jsme s celkem jednoduchým konceptem krátkých videí (cca 15 minut) věnujících se české politice a jednotlivým volbám. K dnešnímu dni už naše videa mají 29 tisíc zhlédnutí a přes 350 pravidelných odběratelů. Snažíme se ukázat, že mladí lidé dokážou vytvořit souvislý a relevantní obsah, který zároveň dokáže lidi zaujmout a předat informaci. YouTube je zároveň platforma, na které se pohybují především mladí. Naše publikum tak tvoří především lidé mezi 18 a 24 lety (dle dat YouTube 62,9 %).

Náš YouTube najdete pod názvem „Průvodce českými volbami“ nebo pod tímto odkazem.

Autor je místopředseda Mladých Starostů a nezávislých.

Vojtěch Vaník

Jmenuji se Vojtěch Vaník a spolu s Honzou Ksiazkiewicz a Martinem Čurečkem jsme v květnu 2020 založili Průvodce českými volbami. Původně se kanál jmenoval České volby do 10 minut - to ale brzy kleklo, protože obsahu bylo hodně a do 10 minut se prostě jednotlivé volby nevešly. V současné chvíli máme za sebou už skoro všechny svobodné volby do parlamentu ČR (a Federálního shromáždění ČSR 1990 a 1992), chybí pouze volby 2021. V budoucnu se nejspíš chceme zaměřit ještě na prezidentské volby a budeme tak jakoby pokukovat po První republice a Rakousku-Uhersku. Jsem místopředseda Mladých starostů a nezávislých. Studuji na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně marketingovou komunikaci.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..