Global Teacher Prize Czech Republic pořádá čtvrtý ročník soutěže, ve které hledá nejlepší české učitele. Pedagogy působící na základních a středních školách je možné nominovat do 28. února, kantoři se mohou sami přihlásit do 14. března. O vítězi rozhoduje nezávislá porota odborníků.

„Na učitelích záleží.” Tak zní jeden ze sloganů soutěže Global Teacher Prize Czech Republic, ceny, která sleduje odbornost pedagogů, jejich přístup k žákům, používání inovativních učebních metod a jejich zapojení do mimoškolních aktivit a odborné komunity.

Nominovat učitele do soutěže může do 28. února kdokoli prostřednictvím nominačního formuláře na webových stránkách ceny. Každý může nominovat více učitelů, jednotlivým učitelům však může zaslat vždy jen jednu nominaci.

Sami pedagogové jsou o nominaci informováni a pokud ji přijmou, přihlašují se opět na webových stránkách soutěže. Přihlásit se mohou i bez předchozí nominace, a to do 14. března. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne 10. června.

V minulém ročníku vyhrál Václav Fiala, učitel biologie a chemie na ZŠ Brigádníků v Praze. Na druhém místě skončila učitelka matematiky, informatiky a robotiky ze ZŠ Sušice Štěpánka Baierlová (na úvodní fotce), třetí pozici obsadil Alexis Katakalidis z Gymnázia Jana Nerudy v Praze. Právě oni tři se svými žáky Štěpánem, Helenou a Jitkou podíleli na natáčení výše přiloženého videospotu.

Cena Global Teacher Prize Czech Republic je českou variantou mezinárodního ocenění Global Teacher Prize. Jejím cílem je ocenit a podpořit kvalitní pedagogy na základních a středních školách. Současně pomáhá definovat standardy učitelské praxe a zvyšovat prestiž učitelského povolání. Nultý ročník soutěže proběhl v roce 2017.

Zdroj úvodní fotky: Alice Hrubá/Global Teacher Prize

Šimon Rogner

Spoluzakladatel a bývalý šéfredaktor Studentských listů, teď píšící hlavně o politice. Redaktor ČT24 píšící o soudních kauzách a student žurnalistiky na Karlově univerzitě.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..