Právě si prohlížíte Na zlínském Speed datingu se setkali studenti z celého světa 

22. listopad patřil ve Zlíně zahraničním studentům. Pro studenty výměnného programu Erasmus+ přichystal cestovatelský festival Culturea seznamovací večer nazvaný „Speed dating“. Cílem akce bylo sblížit zahraniční studenty s českými studenty z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.  

Studenti vytvořili dvojice, vylosovali si otázku a během dvou a půl minuty na ni museli odpovědět. Následně si vyměnili partnery, vylosovali si novou otázku a seznamovali se s dalšími. Speed dating tak umožnil seznámení každého účastníka akce se všemi přítomnými studenty. 

„Culturea je festival o poznávání cizích zemí a nových kultur, a jak jednodušeji je poznávat než prostřednictví Erasmus studentů, kteří u nás na univerzitě studují. Touto akcí jsme se také snažili o větší propojení českých studentů s těmi zahraničními. Studenti, kteří nejsou součástí organizace ESN (Erasmus Student Network), nemají za běžných okolností tolik příležitostí se s Erasmus studenty setkat,“ říká hlavní manažerka festivalu Lucie Makovská. 

Foto: Culturea

Speed dating sklidil mezi studenty obrovský úspěch. „Moc jsem si celou akci užila a poznala na ní opravdu zajímavé mladé lidi ze zahraničí. Někdy mě až mrzelo, že časový limit byl tak neúprosný. Mimo jiné to bylo skvělé na procvičení angličtiny v praxi,“ zhodnotila akci studentka z Fakulty humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Zlínský cestovatelský festival Culturea, pořádaný studenty Fakulty multimediálních komunikací Tomáše Bati ve Zlíně, má už dlouholetou tradici. První ročník byl uveden v roce 2013, a po velkém úspěchu se opakuje každý rok. V prosinci studentský projekt představí dvě země, o jejichž kultuře, zvyklostech a zajímavostech se Zlíňáci dozví více přímo na jarním festivalu. Vedlejším tématem tohoto ročníku bude stopování a štěstí.

Foto: Culturea

„Před festivalem plánujeme uspořádat ještě jednu menší akci, hospodský kvíz s tématikou cestování, které se opět bude moci zúčastnit jakýkoli student z univerzity. Naším hlavním cílem však zůstává se nejvíce soustředit na samotný festival konající se na jaře,“ dodává hlavní manažerka festivalu Lucie Makovská. 

Díky projektu Erasmus+ si mohou studenti v rámci celé Evropské unie vyzkoušet, jaké to je studovat v cizí zemi, a poznat tak nové kultury. Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně se do tohoto projektu aktivně zapojuje. Každoročně vysílá desítky až stovky svých studentů do světa a spousty dalších uvítá na výměnném programu právě ve Zlíně.  

Redakce

Redakční texty a tiskové zprávy.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..