Právě si prohlížíte Nenechme se překvapit: Festival bude učit pomocí besed i filmů
Zdroj: Marie Čcheidzeová, Wikimedia Commons

Po velikonočních prázdninách se uskuteční vzdělávací festival Nechme se překvapovat. Jeho cílem je informovat žáky druhého stupně o přírodovědných tématech formou besed a dokumentárních filmů. Festival organizuje Česká koalice pro ochranu biodiverzity (CBCC).

Historická budova Národního muzea bude 11. a 12. dubna hostit celkem 12 besed s odborníky na téma přírody. Série hodinových přednášek doplněných o projekce filmů z knihovny CBCC cílí na žáky druhého stupně základních škol a nižší gymnazisty. Festival si klade za cíl podpořit mezi studenty zájem o ochranu přírody a přiblížit jim práci odborníků v oboru.

Návštěvníci akce se mohou těšit například na besedu o vodě s Jakubem Medem, vhled do fungování záchranné stanice s Ivanou Hancvenclovou nebo speciál o sovách v Česku s Isabelou Okřinovou. Oba dny budou besedy moderovat Viki Seifertová a Antonín Kracík z Rádia Junior. „Je skvělé, že si na děti udělali čas opravdoví odborníci v oboru, třeba kurátor ptáků ze zoo Liberec, ředitelka ze zoo Na Hrádečku anebo vedoucí záchranné stanice. Prostě se děti mají na co těšit,“ říká o festivalu ředitelka CCBC Kristýna Nováková.

Projekt Nechme se překvapovat je součástí osvětové kampaně České koalice pro ochranu biodiverzity. Ta sdružuje množství organizací u nás i v zahraničí, které se zasluhují o ochranu přírody. Díky podpoře od zoologických zahrad, Národního muzea, Magistrátu HMP a mnoha dalších míst bude účast na festivalu pro žáky i pedagogy zdarma.

David Čížek

Mám rád politiku a psaní, na Studentských listech se věnuji ekologickým, lidskoprávním a politickým tématům. Studuji první ročník žurnalistiky v Praze.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..