Právě si prohlížíte Nenech to být! Aplikace pomáhá v boji proti šikaně

Hned po roce svého působení získala NNTB (Nenech to být) cenu Gratias Tibi 2017, od té doby se stále vyvíjí, aby pomáhala zajišťovat bezpečí na českých i slovenských školách.

Než si 22 MB aplikaci stáhnete do svého chytrého zařízení, bylo by dobré vědět, na jakém principu funguje a v jakých situacích může pomoct. Společně s podporou společnosti Scio a MŠMT se NNTB snaží řešit jakékoliv sociální problémy na školách, ať je to šikana, nadávky, ubližování, sexuální obtěžování nebo narážky. V aplikaci vyplníte krátký dotazník, který zahrnuje jméno školy a popis události. Tato zpráva putuje do NNTB, která informuje školu a napomáhá vyřešení problému psychologickou poradou.

Školy se můžou do NNTB zaregistrovat a určit tak metodika prevence, který bude s NNTB v kontaktu. Existují dvě verze, které školy mohou využít, verze zdarma a verze placená. Verze zdarma zahrnuje upozornění e-mailem, elektronické letáky, srovnání preventivních programů a seminářů, nastavení profilu školy.

Placená verze obsahuje navíc správu upozornění, tištěné preventivní materiály, odborné poradenství, metodické materiály a tipy, rychlou diagnostiku třídy, individuální odpověď a certifikát. Cena se odvíjí od počtu žáků. Začíná na částce 5400 Kč za méně než 100 žáků, končí na 24 300 Kč za 1200 žáků. Zapojené jsou školy z celé České republiky například EDUCAnet, Gymnázium nad Alejí, Střední průmyslová škola Hradec Králové.

Do blízké budoucnosti plánuje NNTB instagramovou poradnu, kterou by měl spravovat zkušený psycholog. Dále kampaň s názvem „Můj příběh” se slavnými osobnostmi, jakými je například Ewa Farná nebo Ondřej Brzobohatý.

Více informací najdete na tomto webu.

 

Kateřina Nováková

Redaktorka Studentských listů.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..