Hned po roce svého působení získala NNTB (Nenech to být) cenu Gratias Tibi 2017, od té doby se stále vyvíjí, aby pomáhala zajišťovat bezpečí na českých i slovenských školách.

Než si 22 MB aplikaci stáhnete do svého chytrého zařízení, bylo by dobré vědět, na jakém principu funguje a v jakých situacích může pomoct. Společně s podporou společnosti Scio a MŠMT se NNTB snaží řešit jakékoliv sociální problémy na školách, ať je to šikana, nadávky, ubližování, sexuální obtěžování nebo narážky. V aplikaci vyplníte krátký dotazník, který zahrnuje jméno školy a popis události. Tato zpráva putuje do NNTB, která informuje školu a napomáhá vyřešení problému psychologickou poradou.

Školy se můžou do NNTB zaregistrovat a určit tak metodika prevence, který bude s NNTB v kontaktu. Existují dvě verze, které školy mohou využít, verze zdarma a verze placená. Verze zdarma zahrnuje upozornění e-mailem, elektronické letáky, srovnání preventivních programů a seminářů, nastavení profilu školy.

Placená verze obsahuje navíc správu upozornění, tištěné preventivní materiály, odborné poradenství, metodické materiály a tipy, rychlou diagnostiku třídy, individuální odpověď a certifikát. Cena se odvíjí od počtu žáků. Začíná na částce 5400 Kč za méně než 100 žáků, končí na 24 300 Kč za 1200 žáků. Zapojené jsou školy z celé České republiky například EDUCAnet, Gymnázium nad Alejí, Střední průmyslová škola Hradec Králové.

Do blízké budoucnosti plánuje NNTB instagramovou poradnu, kterou by měl spravovat zkušený psycholog. Dále kampaň s názvem „Můj příběh” se slavnými osobnostmi, jakými je například Ewa Farná nebo Ondřej Brzobohatý.

Více informací najdete na tomto webu.

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..