Vláda oznámila nová opatření ve snaze zastavit šíření koronaviru. Od pondělí 12. října se ruší všechny kulturní akce, zavírají se divadla, kina nebo zoologické zahrady, ruší se všechna sportovní utkání. Zavírají se také vnitřní sportoviště, posilovny a koupaliště. Již od zítra musí restaurace zavírat ve 20:00, u jednoho stolu navíc mohou sedět pouze čtyři lidé. Omezuje se provoz úřadů, nemocnice se uzavírají návštěvám. Obchodní centra zůstávají otevřená, vypíná se zde však wi-fi připojení, aby zde nedocházelo ke zbytečnému zdržování lidí. 

Zavírají se všechny střední školy s výjimkou praktického vyučování, tedy nově i na semaforu zelené okresy. Zavírají se plošně i vysoké školy a základní umělecké školy.

Druhý stupeň některých základní škol přechází na tzv. střídavou distanční výuku: pokud má jeden ročník ve škole dvě třídy (např. 7.A a 7.B) má vždy střídavě jeden ročník distanční a jeden ročník prezenční výuku (střídá se po týdnu). Opatření tak nepatří pro menší základní školy, které nemají více tříd v ročníku ani nižší stupeň víceletých gymnázií.

Všechna opatření prozatím platí na 14 dní.

Snažíme se přinášet ověřené a srozumitelné články, ale jsme taky jenom lidé a chybujeme. Je pro nás důležité o chybách a nedostatcích vědět, abychom je mohli napravit a minimalizovat jejich výskyt. Proto jsme vděční za veškerou zpětnou vazbu, dotazy, náměty a připomínky, které nám můžete posílat na info@slisty.cz.

Vojtěch Petrů

Bývalý šéfredaktor. Na Studentských listech působím od listopadu 2021. Píšu o politice, školství nebo lidských právech. Specializuji se na témata související se zájmem mladých lidí o veřejné dění a jejich zapojení do politiky. Jinak studuji gymnázium ve Svitavách a vedle Studentských listů spolupracuji s dalšími médii.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..