• Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuPolitika
  • Komentáře k příspěvkuŽádný komentář
  • Čas na čtení:2 minuty čtení
Právě si prohlížíte O titul Evropského města mládeže se budou ucházet dvě desítky měst, mezi nimi i ukrajinský Lvov
Evropským hlavním městem mládeže pro rok 2022 je albánská Tirana

Evropské fórum mládeže v týdnu oznámilo seznam devatenácti měst, jež budou soutěžit o titul Evropského hlavního města mládeže 2025. Titul kromě projevu uznání pro vítězné město slouží také jako praktický nástroj, který umožňuje místním orgánům z celého kontinentu poskytnout mladým lidem pozornost a prostor, jaký si zaslouží. 

V letošním roce bude o titul soutěžit celkem 19 měst z celé Evropy, mezi nimi například turecká Antalya, bulharský Burgas, moldavská metropole Kišiněv, chorvatský Dubrovnik, turecký Izmir, slovinské hlavní město Lublaň, ukrajinský Lvov, španělský Madrid, italská Savona a další města v Norsku, Řecku, Rakousku a Severní Makedonii.

Titul oceňující evropská města za efektivní politiku podpory mládeže funguje už přes deset let, jeho prvním držitelem se v roce 2009 stal nizozemský Rotterdam. Pro letošek se Evropským hlavním městem mládeže stala albánská metropole Tirana. Podle starosty Eriona Veliaje umožňuje mladým lidem v hlavním městě Albánie stavět na své evropské identitě a být součástí větší komunity.

Redakce

Redakční texty a tiskové zprávy.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..