Pro fanoušky motorsportu a především Formule 1 končí období takzvané zimní přestávky. Během ní týmy vyvíjejí vozy na další sezonu, shánějí sponzory a mění své jezdecké složení. Všechny týmy již představily vzhled svých vozů. Pojďme se na ně společně podívat.

McLaren

Jako první svůj vůz představil tým McLaren. Tým z anglického Wokingu představil vzhled letošního monopostu 15. února. Desing letošního vozu se oproti loňskému příliš nezměnil, zůstává také oranžová barva (papája). Za tým budou letos jezdit Australan Daniel Ricciardo a Brit Lando Norris. Jak vypadal monopost z minulého roku, se můžete podívat zde.

(Všechna foto: MCL35M. Zdroj F1.com)

Alpha Tauri

Jako druhý svůj monopost představil Alpha Tauri, který je jedním ze dvou týmů pod firmou Red Bull. Fanoušci jej mohou také znát pod starým názvem Torro Rosso.

Tým od minulého roku prohodil umístění modré a bílé barvy. Jezdci budou Francouz Pierre Gasly a nováček z Japonska Yuki Tsunoda. Jak vypadal monopost z minulého roku, se můžete podívat zde.

(Všechna foto: AT02. Zdroj F1.com)

Alfa Romeo

Jako třetí představil svůj monopost tým Alfa Romeo. Zda se stihl inspirovat od Alpha Tauri, nevíme (rozdíl v představení činil tři dny), ale tým prohodil bílou a červenou barvu. Podle smlouvy letos končí spolupráce Alfy Romeo a Sauber, zda ji prodlouží, zatím není známo. Tým si ponechal svoji jezdeckou dvojici z minulého roku – Fina Kimiho Raikkonena a Itala Antonia Giovinazziho. Jak vypadal monopost z minulého roku, se můžete podívat zde.

(Všechna foto: C41. Zdroj F1.com)

Red Bull

I druhá stáj vlastněná rakouskou firmou Red Bull na sebe nenechala dlouho čekat. Hlavní tým letos design změnil minimálně. V týmu bude nadále působit jeden z nejlepších jezdců startovního roštu Max Verstappen z Nizozemí, kterého doplní Mexičan Sergio Perez. Jak vypadal monopost z minulého roku, se můžete podívat zde.

(Foto 1 & 2: RB16B. Zdroj F1.com. Foto 3: Jezdci Red Bullu. Zdroj F1.com)

Alpine

Minulý rok Renault, letos Alpine. Renault se v rámci strategie v propagování své sportovní automobilky z koncernu rozhodl přejmenovat svůj tým na Alpine F1. Tým změnil také barvu – ze žluto-černé kombinace přešel na modrou. Za tým bude jezdit Francouz Esteban Ocon a navrátilec do Formule 1 Španěl Fernando Alonso. Jak vypadal monopost z minulého roku, se můžete podívat zde.

(Všechna foto: A521. Zdroj F1.com)

Mercedes

Vítězové minulého ročníku jak v kategorii konstruktérů, tak i jezdců. Tradičně stříbrné monoposty se minulý rok i díky hnutí Black Lives Matter přebarvily na černo a stejná barva zůstává i letos.

Mercedes má už od padesátých let minulého století přezdívku stříbrné šípy. Jak měla vypadat stříbrná verze loňského monopostu, naleznete zde. Černý najdete zde.

(Všechny foto: W12. Zdroj F1.com)

Aston Martin

Druhý tým, co se přejmenoval. Původně Force Indie, následně Racing Point a letos Aston Martin. Tým vyměnil růžovou za zelenou. Za tým budou jezdit Kanaďan Lance Stroll a Němec Sebastian Vettel. Jak vypadal monopost z minulého roku, se můžete podívat zde.

(Všechna foto: AMR21. Zdroj F1.com)

Haas

Už se blížíme do finále. Jediný tým, který nesídlí v Evropě, ale byl založen za oceánem. Americký tým Haas letos výrazně změnil svůj vzhled. Šedou, černou a zlatou naprosto překonaly barvy, které připomínají ruskou vlajku. Kvůli jejímu zákazu na sportovních akcích tým obhajuje vzhled tak, že jde pouze o barvy, které vytvořily ruskou vlajku naprostou náhodou. Za tým bude jezdit Rus Nikita Mazepin a syn Michaela Schumachera, Němec Mick SchumacherJak vypadal monopost z minulého roku, se můžete podívat zde.

(Všechna foto: VF-21. Zdroj F1.com)

Williams

Známý tým, který se poslední roky potácí na dně. Minulý rok ani bod, změna majitele. Tohle všechno je dnes Williams. Za tým jezdí Brit George Russel a Kanaďan Nicholas Latifi. Jak vypadal monopost z minulého roku, se můžete podívat zde.

(Všechna foto: FW43B. Zdroj F1.com)

 

Ferrari

Italské Ferrari – poslední tým, jenž představil svůj letošní vůz, je nejznámějším a historicky nejúspěšnejším. Ferrari všechny fanoušky představilo zelenou barvou sponzora Mission Winnow. V monopostech Ferrari letos uvidíme Monačana Charlese Leclerca a Španěla Carlose Sainze. Jak vypadal monopost z minulého roku, se můžete podívat zde.

(Všechny foto: SF21. Zdroj F1.com)

Lukáš Saturka

Spoluzakladatel a bývalý zástupce šéfredaktora Studentských listů. Student ekonomie z Prahy. Donedávna na IES FSV UK, od října (snad) na VŠE.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..