Za pár dní začíná nová sezona Formule 1. Závěr minulého ročníku se nesl ve znamení rivality týmů Red Bull a Mercedes a jejich jezdců Maxe Verstappena a Lewise Hamiltona. Letos ale může být vše úplně jinak, jelikož přichází nová pravidla a zbrusu nová koncepce monopostů. Podívejte se, jak vypadají letošní nové formule. 

Původní plán zněl 2021. Kovidová krize ale změně pravidel a koncepce monopostů nehrála, a tak se změna odložila o rok. Z ekonomických důvodů byl vývoj mezi lety 2020 a 2021 velmi omezen. Proto bylo pořadí v obou letech velmi podobné.

Každý tým mohl plně vyvíjet letošní monopost až od Nového roku 2021. Každý se musel rozhodnout, kolik času a peněz věnuje monopostu roku 2021 a kolik vývoje prvního monopostu nové generace. Týmy jako Ferrari nebo Haas věnovali maximum letošnímu vozu, zatímco Red Bull nebo Mercedes z důvodu souboje o titul věnovaly dost svých možností loňskému.

To se projevilo už v první letošní kvalifikaci, kterou ovládl Charles Leclerc ve Ferrari, překvapily třeba Haas a Alpha Romeo právě s motory Ferrari, naopak strádal Mercedes a týmy s jeho pohonnou jednotkou. První závod sezóny 2022 se jede v Bahrajnu v neděli 20. 3. od 16.00 našeho času.

Galerie týmů:

Zdroj fotek: F1.com

Lukáš Saturka

1) Ferrari
2) Mercedes
3) Aston Martin
4) Red Bull
5) Alfa Romeo
6) McLaren
7) Alpha Tauri
8) Haas
9) Williams
10) Alpine

Lukáš Liška

1) Ferrari
2) Mercedes
3) Red Bull
4) Alfa Romeo
5) Aston Martin
6) Alpine
7) Alpha Tauri
8) McLaren
9) Haas
10) Williams

Filip Svoboda

1) Ferrari
2) Aston Martin
3) Mercedes
4) Red Bull
5) McLaren
6) Williams
7) Alfa Romeo
8) Alpha Tauri
9) Haas
10) Alpine

Zajímá-li vás predikce příští sezóny, můžete si pustit podcast Dvojitý pitstop našeho redaktora Lukáše Lišky.

 

Skupina redaktorů

Skupina redaktorů nebo redaktorek Studentských listů.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..