Právě si prohlížíte Od dubna se snižují plošné slevy na jízdném pro studenty. Dopravce FlixBus je na svých spojích ponechá

Od prvního dubna dojde ke snížení plošných pětasedmdesátiprocentních slev na jízdném pro studenty o seniory. K omezení opatření, které zavedla v roce 2018 tehdejší vláda hnutí ANO Andreje Babiše a sociálních demokratů, přistoupila nynější vláda Petra Fialy (ODS) z důvodu rozpočtových úspor. Například autobusový dopravce FlixBus se rozhodl slevy v současné výši zachovat přesto, že je stát již nebude v plné výši proplácet.

Společnost, která v Česku provozuje dálkové autobusové linky od roku 2017, zachování současné výše slev pro studenty i seniory odůvodňuje snahou o udržení mobility dostupnou široké veřejnosti v době intenzivního zdražování.

„Omezení státních slev v dopravě vnímáme jako velký zásah do rozpočtu cestujích. Pro nízkopříjmové skupiny obyvatel to znamená dvakrát vyšší náklady na cestování, což bezpodmínečně povede k omezení mobility obyvatel. Rozhodli jsme se studenty a seniory podpořit a nadále jim poskytovat 75 % slevu,“ uvedl ředitel společnosti FlixBus Pavel Prouza.

Své rozhodnutí společnost podkládá také čísly. Student cestující každodenně z Liberce do Prahy ušetří oproti jízdě s 50% výší státní slevy až 1430 korun měsíčně. Pokud stejný student cestuje každý týden na kolej či internát v Praze, je možné ušetřit až 2860 korun za deset měsíců, jak uvádí FlixBus v tiskové zprávě.

Redakce

Redakční texty a tiskové zprávy.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..