Právě si prohlížíte Patří politika do škol? Havel Channel uvádí sedmý díl série ve spolupráci se Studentskými listy
Zdroj: Knihovna Václava Havla

Jakým způsobem a jak moc se má na školách dávat prostor diskusím o politice? Je rolí školství pomoci překonat nechuť mladých chodit k volbám? Tyto otázky pokládá redaktor Studentských listů Jakub Roubíček svým dvěma hostům. Pozvání k diskuzi přijala učitelka angličtiny a ZSV na Gymnáziu Josefa Jungmanna v Litoměřicích a předsedkyně Učitelské platformy Petra Mazancová a youtuber Timofej Kožuchov.

Diskusní série Studentský hlas se zaměřuje na opomíjené problémy českého školství, ale na rozdíl od jiných debat na toto téma v nich jde o názory a pocity samotných studentů. Ti jsou jak v roli hostů, tak moderátorů. Série vzniká ve spolupráci Knihovny Václava Havla a Studentských listů, nezávislého média zaměřeného na studenty a spravovaného studenty. Série je součástí projektu Havel Channel – Young, který cílí na mladé publikum 14+.

Tento příspěvek má jeden komentář

  1. Jan Šimůnek

    Je mi líto. Po 17. listopadu 1989 jsme zvonili klíči mimo jiné proto, aby školství bylo depolitizováno. Dnes se nám na školy hrnou noví Miloušové Jakešové, byť se tváří „evropsky“.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..