V pondělí odpoledne se před budovou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy v pražské Karmelitské ulici konala demonstrace za okamžité otevření škol. Protest pořádalo hnutí Trikolóra společně s občanským spolkem Vraťme děti do školy.

Pořadatelé v popisku akce na Facebooku uvádějí, že zavření škol „nemá žádnou logiku a relevantní data pro něj neexistují”.

Protestní akce se zúčastnilo okolo padesáti lidí, asi dvě třetiny z nich neměly zakrytá ústa. Na akci vystoupil s projevem předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus ml. a učitelka Pavla Drbalová, zakladatelka spolku Vraťme děti do škol. Pořadatelé požadovali okamžité otevření škol.

Ve svých projevech kritizovali nošení roušek ve školách a návrh na pravidelné testování studentů, který dnes ministr školství Robert Plaga (za ANO) předložil vládě. Ta dnes proces otevření škol a testování studentů zadala Ústřednímu krizovému štábu.

Půlhodinový protest byl zakončen postavením školní tabule ke dveřím budovy ministerstva. Mezi účastníky byli především rodiče dětí a jednotky středoškolských a vysokoškolských studentů.

Jeden z námi oslovených studentů Karlínského gymnázia řekl, že jediné riziko spojené s otevřením škol vidí v možné nákaze učitelů, což by podle něj šlo vyřešit tím, že nakažený učitel bude učit z domova a studenti budou výuku absolvovat ve školních lavicích.

Jiný student ze SPŠ Masné si stěžoval na to, že distanční výuka podle něj nemá vzdělávací potenciál, jelikož studenti opisují. V otevření škol nevidí žádné riziko.

Z demonstrace vám přinášíme fotoreportáž:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..