Dvaadvacet let od vydání prvního dílu se připravuje již sedmé pokračování kultovní herní adventurní série Polda, kterou si čeští hráči zamilovali díky zábavným hádankám, osobitému, ač často se měnícímu, výtvarnému stylu a humornému, zábavně vyprávěnému, příběhu. Jedním z největších lákadel byl vždy skvělý dabing, jehož protagonisté v čele s Luďkem Sobotou se do svých rolí znovu vrátí. 

Autoři ze Zima Software, především pak producent a programátor hry Petr Svoboda, se rozhodli po neúspěchu u běžných herních vydavatelů zacílit pozornost především na fanoušky Poldy a vytvořit crowdfundingovou kampaň na portále Hithit. Kampaň sklidila obrovský úspěch hned v prvních hodinách od spuštění. Vývojáři poprosili o částku 400 000 korun, což podle vyjádření Petra Svobody není ani polovina nákladů potřebných k vytvoření a vydání hry. O to větší překvapení pro vývojáře bylo, když během prvního dne od spuštění kampaně vybrali cílovou částku a během čtrnácti dnů přesáhli dokonce milion korun.

Dobré zůstává a mnohé přibude

Hlas hlavní roli, tedy poldovi Pankrácovi, propůjčí již po sedmé Luděk Sobota. Ten ovšem není jediným slavným jménem na seznamu. Ve hře se objeví i další čeští herci a dabéři jako Jiří LábusMartin DejdarBohdan Tůma nebo Valérie Zawadská. 

Příběh by se měl točit kolem záhadného mimozemského stroje, který jednoho dne přistane na stadionu ve Wembley. Pankrác se pak má podívat na festival zvaný Celebritycon, kde se setká s mnoha českými i světovými celebritami. 

Výtvarný styl v podání Karla Kopice zůstane stejný jako v předchozím díle, hratelnost naopak osvěží druhá hratelná postava. Vedle klasické PC verze na Windows se chystá také verze na Mac, Android a iOS a vývojáři zvažují i vydání na Nintendo Switch. Případné další konzolové porty se budou řešit až jako úplně poslední a vývojáři je kvůli časové i finanční náročnosti neslibují. Stejně tak není zatím známé datum vydání. Jako třešničku na dortu pak Petr Svoboda naznačil osmé pokračování v případě vybrání skutečně vysoké částky. 

Na projekt můžete na stránce kampaně na Hithitu stále přispět, podrobněji se Petr Svoboda rozpovídal v rozhovoru pro Vortex.

Filip Svoboda

Studuju žurnalistiku a na listech mám na starosti kulturní rubriku. Píšu o videohrách na Zing.cz.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..