Médium, které poskytne studentům přesné a srozumitelné informace. Platforma, která nabídne studentům možnosti se seberealizovat v různých oblastech. A prostředek, jak zlepšit politickou, mediální i finanční gramotnost českých občanů. To všechno jsou Studentské listy.

Naše priority a cíle jsme částečně popsali už v rubrice O nás, v tomto článku je ale rozvedeme trochu podrobněji. Tak jdeme na to!

Chceme zlepšit politickou, mediální a finanční gramotnost studentů, a to

a) politickými aktualitami a články, které budou představovat například české a evropské politické instituce, politické strany a politiky či mládežnické organizace politických stran,

b) informativními články o kritickém myšlení, dezinformačních webech a fake news, doplněnými o interaktivní grafiku,

c) pomocí článků na témata dluhů a základních ekonomických pojmů či rad, na co si dát pozor při uzavírání úvěru či hypotéky.

Při naší práci pochopitelně klademe důraz na objektivitu článků, jejich přesnost a srozumitelnost. Vycházíme pouze z ověřených informací a důvěryhodných zdrojů a podáváme je bez názorového zabarvení.

Chceme proto skrz série článků názorně a zajímavě seznámit studenty nejen s oběma problematikami, ale i motivovat je k tomu, aby se o zodpovědné zacházení s penězi a informacemi dále zajímali.

Aby měla naše práce v tomto poli skutečně smysl, pokusíme se i komunikovat s ministerstvy financí a kultury, s jejichž pomocí bychom chtěli iniciovat konkrétní projekty a programy.

Zajímá nás také stav českého školství. To bohužel podle nezávislých studií není v dobré kondici a zastaralý systém potřebuje změnu. Chystáme proto články, které budou vysvětlovat problémy a nabízet jejich řešení, rozhovory s experty i politiky a také dalšími prostředky bychom rádi rozšiřovali a posouvali veřejnou debatu o školství.

Jako studenti jsme jeho aktivními účastníky a není nám jedno, jak vypadá. Chceme přispět ke zlepšení jeho stavu a reformě směrem k modernější a efektivnější podobě.

Šimon Rogner

Spoluzakladatel a bývalý šéfredaktor Studentských listů, teď píšící hlavně o politice. Redaktor ČT24 píšící o soudních kauzách a student žurnalistiky na Karlově univerzitě.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..