Již pojedenácté se otevírá stipendijní program nadace manželů Bakalů Scholarship, díky němuž vystudovalo nebo studuje na vyhlášených zahraničních školách téměř 150 českých studentů. Přihlášky budou otevřeny do 20. dubna.

„Po dvoukolovém výběru pak v září vybere odborná komise nejlepší uchazeče, které bude nadace finančně podporovat po celou dobu jejich bakalářského nebo magisterského studia,“ přiblížil průběh ředitel Bakala Foundation Václav Pecha.

Součástí elektronické přihlášky, dostupné na webu nadace, je esej v anglickém jazyce o maximálním rozsahu 600 slov na jedno ze tří stanovených témat. Uchazeči se mohou zamyslet nad přínosy či výzvami umělé inteligence, případně – v rámci druhého tématu – rozvést vybraný lokální projekt, jenž měl pozitivní dopad na společnost, a popsat, jakým způsobem je konkrétně inspiroval. Třetí téma poskytuje studentům možnost připravit si vlastní vystoupení v rámci tzv. TED talks, při němž by publiku představili nejpalčivější otázku z jejich zájmové oblasti.

Zájemci se mohou ucházet o studium na jakékoliv škole, kterou chtějí. Podle nadace však v posledních letech stoupá zájem o evropské univerzity Cambridge, Oxford či ETH Zürich, podporováni jsou rovněž studenti ve Francii, Nizozemsku či USA. Z oborů pak vedou přírodní vědy a inženýrství, společenské, humanitní a umělecké obory jsou až za nimi.

„Po celém světě dnes s naší pomocí studuje aktuálně 47 nadaných Čechů. S radostí se Zdeňkem sledujeme jejich výsledky a odhodlání uspět v nelehkém prostředí prestižních univerzit. Zároveň se
těšíme, až se brzy seznámíme s příběhy a sny dalších studentů toužících po mezinárodním vzdělání a
vybereme z nich naše nové stipendisty,“ říká předsedkyně správní rady nadace Michaela Bakala.

Program Scholarship je hlavním projektem nadace Bakala Foundation, jeho prostřednictvím Zdeněk a
Michaela Bakalovi v uplynulých letech podpořili mladé talenty částkou převyšující 115 milionů korun.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..