Možná vám jméno Alice Merton nic neříká. Určitě vám ale něco říká píseň No Roots. Teď se hvězda alternativního popu připravuje na vydání své druhé desky nesoucí název S.I.D.E.S. Několik singlů už je venku, ten nejnovější se jmenuje Blindside a zpěvačka v něm kombinuje zdánlivě veselý hudební doprovod s relativně znepokojujícím obsahem.

Z připravovaného alba už jsme mohli slyšet singly Vertigo, Island, HeroSame Team. Tentokrát se tým za kamerou v čele s režisérem Sanderem Houtkruijerem rozhodl pro černobílou paletu a rozlišení 4:3. „Blindside je o lidech, kteří vám dávají ultimáta. Vidí pouze černobíle a dají vám buď všechno, nebo nic,“ popisuje zpěvačka.

Na skladbě spolupracovala s písničkářem a producentem Tobiasem Kuhnem. Kanadsko-britsko-německá zpěvačka debutovala před třemi lety deskou Mint. Chystané album dorazí 17. června.

V seriálu Singl měsíce každý měsíc doporučím singl, který mě v poslední době nejvíce oslovil. Nejedná se o výběr nejlepšího hudebního počinu ani o kritické zhodnocení produktu. Jde o osobní dojem a výběr z hudebního spektra, které poslouchám a kterému se věnuji. To také samozřejmě neobsáhne veškeré hudební žánry a interprety. Přeji příjemné čtení a ještě příjemnější poslech.

Filip Svoboda

Studuju žurnalistiku a na listech mám na starosti kulturní rubriku. Píšu o videohrách na Zing.cz.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..