Po jarním albu Fearless se takzvané Taylor’s Version dočkala i deska Red, původně z roku 2012. Jde o písně, které se uznávaná umělkyně rozhodla znovu nahrát, jelikož nemá právo nakládat s původními nahrávkami. Většina skladeb je v nové verzi velice podobná originálu, ale prodloužená verze All Too Well vystupuje z řady.

Co má All Too Well společného s ostatními písněmi v novém podání, je hlas Taylor Swift. Taky vám v některých starších singlech přišel zpěvaččin hlas v určitých polohách lehce nepříjemný? Mně ano. A hle, je to pryč. Projev Taylor mnohem víc připomíná ten na posledních albech Folklore a Evermore, a to i přesto, že se navrací ke svému ranému popu.

A pak je tu to, čím se All Too Well liší. Poslechnout si ho můžete hned v několika verzích. Ačkoli do sluchátek asi upřednostníte klasickou zhruba pětiminutovou, podívat byste se měli na skoro trojnásobně dlouhou s podtitulem The Short Film. Ta, pokud jde o hudbu, pouze nerecykluje refrény, ale přidává nové sloky i celé hudební motivy.

V případě videa přináší příběh, který sice není příliš složitý, ale díky kameře, střihu, barevnosti a celkové atmosféře dokáže zaujmout. Nejvíce mu pak dominují herecké výkony dvou hlavních postav, respektive herců, kteří je ztvárňují. Těmi jsou Sadie Sink známá především díky seriálu Stranger Things a Dylan OʼBrian (seriál Vlčí mládě).

V seriálu Singl měsíce každý měsíc doporučím singl, který mě v poslední době nejvíce oslovil. Nejedná se o výběr nejlepšího hudebního počinu ani o kritické zhodnocení produktu. Jde o osobní dojem a výběr z hudebního spektra, které poslouchám a kterému se věnuji. To také samozřejmě neobsáhne veškeré hudební žánry a interprety. Přeji příjemné čtení a ještě příjemnější poslech.

Filip Svoboda

Studuju žurnalistiku a na listech mám na starosti kulturní rubriku. Píšu o videohrách na Zing.cz.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..