Doporučovat české písničkáře je velmi náročné. Spousta z nich přináší vedle kvality i vysokou kvantitu a zábavný song si tak od nich můžete poslechnout prakticky každý měsíc. Vyplatí se tedy se zařazením do tak prestižní rubriky, jako je Singl měsíce, počkat s písní, která přináší určitou nadstavbu. Právě tím něčím navíc je v nejnovějším počinu Michala Horáka zpěvačka a herečka Berenika Suchánková. Společně přinášejí sympaticky civilní duet, jehož krása spočívá v tom, že – jak by řekl Sheldon Cooper – je to vtipné, protože je to pravda.

Asociální duet doprovázený čistým zvukem akustické kytary svým způsobem navazuje na singl Rande, v jehož videoklipu si Berenika Suchánková zahrála, ale ke zpěvu se zatím nedostala. Tentokrát je tomu jinak. Společně s Michalem Horákem se ocitá na schůzce po dlouhé době v lockdownu, a osobní konverzace tak trochu vázne. Nebo… výrazně. Jde každopádně o skvěle napsaný duet, kde se části obou zpěváků doplňují a navozují tak pocit téměř reálné konverzace. Ačkoli s nadsázkou.

Nelze nezmínit chytlavou melodii, která mi, musím se přiznat, na pár dní pořádně utkvěla v mysli. Úsměvný klip s povedeným doplněním scény o pláštěnky a deštníky a minimalistickými, leč milými, hereckými výkony, je už jen drobenka na koláči.


V seriálu Singl měsíce každý měsíc doporučím singl, který mě v poslední době nejvíce oslovil. Nejedná se o výběr nejlepšího hudebního počinu ani o kritické zhodnocení produktu. Jde o osobní dojem a výběr z hudebního spektra, které poslouchám a kterému se věnuji. To také samozřejmě neobsáhne veškeré hudební žánry a interprety. Přeji příjemné čtení a ještě příjemnější poslech.

Filip Svoboda

Studuju žurnalistiku a na listech mám na starosti kulturní rubriku. Píšu o videohrách na Zing.cz.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..