O české zpěvačce ANNABELLE je slyšet s každým vydaným tónem o něco víc. Umělkyně oceněná v letošních cenách Anděl jako objev roku za skladbu Runnin‘ Out Of F**kin‘ Time, se kterou dobývá rádiové vlny i srdce posluchačů českého popu, vydává své debutové EP KIDNAP ME PLS. Pracovala na něm především s producentem fiedlerskim, album se ale rozhodla uvést singlem, který vybočuje z řady.

Na písni SnOWfLAkE se totiž jako na jediné Ondřej Fiedler alias fiedlerski nepodílel. Vznikla v Berlíně ve čtvrti Kreuzberg a produkce se ujal Leon Wolf, který společně s ANNABELLE a Muriel Sophie Beck i napsal. V kolonce mix už najdeme českému publiku známější jméno Filipa Vlčka. Videoklip v už téměř tradičním retro stylu vznikl taktéž v Berlíně v režii Michala Šindeláře.

„Singl je přesně o tom, co jsem tehdy prožívala. Cítila jsem se na všechno hrozně sama, neměla jsem skoro žádný peníze a pocit bezpečí. Stejně jsem ale věděla, že musím jít dál. (…) Napadl mě u toho obrázek sněhový vločky. Taky lítá světem, nikdo ji nezachytí, a i kdyby jo, tak se mu rozpustí v dlani. A tak lítá, dokud neroztaje,“ popisuje zpěvačka.

20. října se ANNABELLE představí živě v Kasárnách Karlín.

V seriálu Singl měsíce každý měsíc doporučím singl, který mě v poslední době nejvíce oslovil. Nejedná se o výběr nejlepšího hudebního počinu ani o kritické zhodnocení produktu. Jde o osobní dojem a výběr z hudebního spektra, které poslouchám a kterému se věnuji. To také samozřejmě neobsáhne veškeré hudební žánry a interprety. Přeji příjemné čtení a ještě příjemnější poslech.

Filip Svoboda

Studuju žurnalistiku a na listech mám na starosti kulturní rubriku. Píšu o videohrách na Zing.cz.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..