HAVET je sice novou značkou, ale ve skutečnosti jste už dvojici mladých muzikantek, které za ní stojí, slyšet mohli. Sestry Mimi a Josefin Vogler zaujaly hudební svět, když v roce 2019 zvítězily v německé verzi televizní pěvecké soutěže The Voice Kids. Teď se představují jako duo HAVET debutující singlem Child.

„Child je ódou na náš původ. Je o hrdosti na vlastní minulost a své kořeny a víře v budoucnost,“ popisují svůj nejnovější singl mladé hudebnice, které jsou zároveň i autorkami textu a hudby. Skladba kombinuje chytlavý beat především s hlasy zpěvaček, které jsou díky své dokonalé harmonii až hypnotické.

Píseň se – podobně jako samotné duo – pohybuje na hranici popu a folku, který přes množství efektů prozvukuje hlavně v podobě akustické kytary a samozřejmě důrazu na text. Videoklip pak není složitý, ale hudbu skvěle doplňuje a z tanečníků, kteří jsou hlavním cílem kamery, vyzařuje radost z pohybu.

V seriálu Singl měsíce každý měsíc doporučím singl, který mě v poslední době nejvíce oslovil. Nejedná se o výběr nejlepšího hudebního počinu ani o kritické zhodnocení produktu. Jde o osobní dojem a výběr z hudebního spektra, které poslouchám a kterému se věnuji. To také samozřejmě neobsáhne veškeré hudební žánry a interprety. Přeji příjemné čtení a ještě příjemnější poslech.

Filip Svoboda

Studuju žurnalistiku a na listech mám na starosti kulturní rubriku. Píšu o videohrách na Zing.cz.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..