Ondřej Fiedler, producent stojící za úspěchy mnohých současných českých hudebníků, rozjíždí sólovou kariéru pod pseudonymem Fiedlerski od března minulého roku. Za tu dobu stihl vyprodukovat čtyři singly v rozličných jazycích a žánrech. V lednu zaujal písní Pápá ve spolupráci s dvojicí Ben Cristovao a STEIN27. Tentokrát se po české odbočce vrátil k angličtině a v songu Black Hole předvádí světový zvuk spolu se zpěvačkou Annabelle a britským rapperem V.I.C.

Singl je příjemně taneční, ale rozhodně se nevnucuje. Navíc mě překvapil sympaticky civilní rap v podání V.I.C, který mi připomněl například Mika Shinodu z Linkin Park. „Je to doslova o černý díře, do který se můžeme nevědomky dostat, když setrváváme ve špatným stereotypu, co nás postupně rozkládá,“ zní oficiální citace zpěvačky Annabelle, se kterou Fiedlerski spolupracoval už dříve na singlu Roles.

Videoklip je rovněž na vysoké úrovni, dynamická kamera, celková stylizace i skrytý smysl, který odhaluje režisér Ondřej Kudyn jsou jeho ozdobou. „Orámování noční scénou představuje onu black hole, zatímco uvnitř je klip plný radosti, která vyplývá ze zpěvu,“ vysvětluje.


V seriálu Singl měsíce každý měsíc doporučím singl, který mě v poslední době nejvíce oslovil. Nejedná se o výběr nejlepšího hudebního počinu ani o kritické zhodnocení produktu. Jde o osobní dojem a výběr z hudebního spektra, které poslouchám a kterému se věnuji. To také samozřejmě neobsáhne veškeré hudební žánry a interprety. Přeji příjemné čtení a ještě příjemnější poslech.

Filip Svoboda

Studuju žurnalistiku a na listech mám na starosti kulturní rubriku. Píšu o videohrách na Zing.cz.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..