A je to tady. Poprvé podruhé stojí za singlem měsíce jeden umělec. Konkrétně producent Fiedlerski, který tentokrát přináší chytlavý duet o dospívání. Ve svém nejnovějším počinu spojuje jednadvacetiletého nizozemského písničkáře Remmeho a osmnáctiletou polskou zpěvačku Alicju Szemplińskou. A nutno podotknout, že jim to spolu pěkně ladí, doplněno o světový zvuk Ondřeje Fiedlera, jak už jsme u něj ostatně zvyklí, vzniká něco, co si budete chtít pustit víc než jednou. Alespoň já to tedy sjíždím doteď.

Alicja Szemplińska vystupující hlavně pod svým křestním jménem je vítězka polské verze The Voice a zaslechnout jsme ji původně měli i na letošní Eurovizi. Tomu se tak nestalo, na rozdíl od většiny ostatních zemí totiž Polsko svůj výběr po restartování ročníku z důvodu pandemie změnilo. Specifika zpěvačky jsou ale z prvního poslechu zřejmá – jde o nezaměnitelnou barvu hlasu a sympatický projev.

Remme se pak prezentuje hlavně vlastní tvorbou, například nejnovějším singlem 2 become 1. Právě nizozemský písničkář se podílel na napsání písně Growing Up společně s Fiedlerskim a německým hudebníkem Isou Azierem. Remme přijel natočit klip ke Growing Up do Prahy, zatímco záběry Alicji jsou natáčené v Polsku. Video oplývá retro stylizací, především mu ji dodává černobílá paleta a rozlišení 4:3. Stojí za ním Fiedlerův dvorní režisér Ondřej Kudyn.


V seriálu Singl měsíce každý měsíc doporučím singl, který mě v poslední době nejvíce oslovil. Nejedná se o výběr nejlepšího hudebního počinu ani o kritické zhodnocení produktu. Jde o osobní dojem a výběr z hudebního spektra, které poslouchám a kterému se věnuji. To také samozřejmě neobsáhne veškeré hudební žánry a interprety. Přeji příjemné čtení a ještě příjemnější poslech.

Filip Svoboda

Studuju žurnalistiku a na listech mám na starosti kulturní rubriku. Píšu o videohrách na Zing.cz.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..