Zpěvačku a písničkářku Kateřinu Marii Tichou jsem poprvé slyšel před několika lety v duetu s Pokáčem. Velice mě potom překvapilo, jaký um se zde skrývá. Podobného dojmu nabyla letos v květnu i odborná veřejnost, když ocenila hudebnici titulem objev roku v cenách Anděl za album Sami. Nyní přichází s titulní písní k českému filmu Spící město.

Zprvu mě více než čtyřminutový singl příliš neoslovil. Po druhém poslechu jsem se ovšem přistihl, jak si melodii broukám a jak chci píseň slyšet znovu. Dopomohl tomu nejen monumentální hudební doprovod, jak se na filmový soundtrack sluší, ale i zpěvaččin příjemný a naléhavý projev a v neposlední řadě poutavá slova.

Videoklip funguje. Podařilo se hlavně propojit post-apokaliptickou náladu filmu a nové záběry pro video. Nakonec mám díky tomu pocit, že skladba, která se mi velmi líbí, je jen částí většího celku, a vyvolává ve mně nutkání film vidět, a to i přes zatím spíše slabší hodnocení.

V seriálu Singl měsíce každý měsíc doporučím singl, který mě v poslední době nejvíce oslovil. Nejedná se o výběr nejlepšího hudebního počinu ani o kritické zhodnocení produktu. Jde o osobní dojem a výběr z hudebního spektra, které poslouchám a kterému se věnuji. To také samozřejmě neobsáhne veškeré hudební žánry a interprety. Přeji příjemné čtení a ještě příjemnější poslech.

Filip Svoboda

Studuju žurnalistiku a na listech mám na starosti kulturní rubriku. Píšu o videohrách na Zing.cz.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..