Studentsk� listy
Gmail Instagram Facebook Twitter

02.09.2021 18:00

Singl měsíce: filmoví Vlci od objevu roku Kateřiny Marie Tiché

Zpěvačku a písničkářku Kateřinu Marii Tichou jsem poprvé slyšel před několika lety v duetu s Pokáčem. Velice mě potom překvapilo, jaký um se zde skrývá. Podobného dojmu nabyla letos v květnu i odborná veřejnost, když ocenila hudebnici titulem objev roku v cenách Anděl za album Sami. Nyní přichází s titulní písní k českému filmu Spící město.

Zprvu mě více než čtyřminutový singl příliš neoslovil. Po druhém poslechu jsem se ovšem přistihl, jak si melodii broukám a jak chci píseň slyšet znovu. Dopomohl tomu nejen monumentální hudební doprovod, jak se na filmový soundtrack sluší, ale i zpěvaččin příjemný a naléhavý projev a v neposlední řadě poutavá slova.

Videoklip funguje. Podařilo se hlavně propojit post-apokaliptickou náladu filmu a nové záběry pro video. Nakonec mám díky tomu pocit, že skladba, která se mi velmi líbí, je jen částí většího celku, a vyvolává ve mně nutkání film vidět, a to i přes zatím spíše slabší hodnocení.

V seriálu Singl měsíce každý měsíc doporučím singl, který mě v poslední době nejvíce oslovil. Nejedná se o výběr nejlepšího hudebního počinu ani o kritické zhodnocení produktu. Jde o osobní dojem a výběr z hudebního spektra, které poslouchám a kterému se věnuji. To také samozřejmě neobsáhne veškeré hudební žánry a interprety. Přeji příjemné čtení a ještě příjemnější poslech.

Snažíme se přinášet ověřené a srozumitelné články, ale jsme taky jenom lidé a chybujeme. Je pro nás důležité o chybách a nedostatcích vědět, abychom je mohli napravit a minimalizovat jejich výskyt. Proto jsme vděční za veškerou zpětnou vazbu, dotazy, náměty a připomínky, které nám můžete posílat na info@slisty.cz.

Komentáře