V půlce března nás populární americká kapela Imagine Dragons překvapila hned dvěma singly s umně vyvedenými lyrics videi a názvy Follow You a Cutthroat. Ačkoli dorazily bok po boku, nemohly by být odlišnější. Zatímco první jmenovaný se dá nazvat rytmickým lovesongem, druhý ukazuje drsnější tvář hudební skupiny, která se tímto způsobem neprojevuje příliš často, o to víc si této příležitosti ale musíme vážit.

Netrvalo dlouho a Follow You doplnil videoklip. Takový, který píseň mění k nepoznání, a že se to nestává úplně běžně. Humor, jímž oplývá, je další vrstvou komplexního zážitku. Režii měl na starosti Matt Eastin a je nutné smeknout klobouk.

Celá uskutečněná „trojakce“ je pak více než působivou reklamou na chystanou desku Imagine Dragons, které bychom se měli dočkat snad co nevidět. Navazovat by měla na úspěšné čtvrté studiové album Origins z roku 2018.

Let’s get out of here before they play Radioactive…


V seriálu Singl měsíce každý měsíc doporučím singl, který mě v poslední době nejvíce oslovil. Nejedná se o výběr nejlepšího hudebního počinu ani o kritické zhodnocení produktu. Jde o osobní dojem a výběr z hudebního spektra, které poslouchám a kterému se věnuji. To také samozřejmě neobsáhne veškeré hudební žánry a interprety. Přeji příjemné čtení a ještě příjemnější poslech.

Filip Svoboda

Studuju žurnalistiku a na listech mám na starosti kulturní rubriku. Píšu o videohrách na Zing.cz.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..