Potřebujete epickou filmovou skladbu? Zavolejte Lady Gaga. Výborně přijatou filmovou novinku Top Gun: Maverick doprovází píseň, která možná není dokonalá ve všech ohledech, ale je přesně tím, co snímek podobného typu potřebuje. Hlas geniální zpěvačky, spoustu záběrů na stíhačky a celkově skvělý videoklip. Trocha amerického patosu nás pak v podobném případě přece nemůže urazit.

Přiznávám, že písni Hold My Hand možná schází trochu dynamiky a gradace, ale k celým čtyřem minutám jsem přistoupil tak, jak přistupuju k Top Gunu. Jdu si užít stíhačky, Toma Cruise (potažmo Lady Gaga), a už tolik neřeším, jestli autoři nebo producenti mohli někdy trochu ubrat. Jen ať to do mě naperou.

A v kombinaci s klipem mě filmový singl uchvátil. Propojení nejdříve černobílých a později i barevných záběrů přímo se záběry z filmu a to, že ve zpěvaččině části nechybí letadla, působí znamenitě. Jako by byla Lady Gaga přímo ve filmu. Není divu, že za klipem stojí režisér Mavericka Joseph Kosinski.

V seriálu Singl měsíce každý měsíc doporučím singl, který mě v poslední době nejvíce oslovil. Nejedná se o výběr nejlepšího hudebního počinu ani o kritické zhodnocení produktu. Jde o osobní dojem a výběr z hudebního spektra, které poslouchám a kterému se věnuji. To také samozřejmě neobsáhne veškeré hudební žánry a interprety. Přeji příjemné čtení a ještě příjemnější poslech.

Filip Svoboda

Studuju žurnalistiku a na listech mám na starosti kulturní rubriku. Píšu o videohrách na Zing.cz.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..