Není tomu tak dávno, kdy se v této pravidelné rubrice objevil tip na dvojici singlů Follow You a Cutthroat od americké kapely Imagine Dragons. A ačkoli se nerad opakuji, když přijde kapela jen několik málo měsíců nato s ještě zajímavějším, chytlavějším, v tomto případě i hlubším a hudebně působivějším počinem, neodpustím si jeho zařazení.

Singl Wrecked dorazil na začátku července v doprovodu propracovaného lyric videa, které je spíš než lyric videem malým uměleckým dílem. Klip vypráví za pomoci černobílé kresby příběh o přátelství a loajalitě. Hrané video, které přišlo o něco později, pak klade mnohem větší důraz na ztrátu, protože i o ní píseň je. Věnována je památce Alishy Reynolds, švagrové frontmana kapely, která zemřela před dvěma lety.

Nejnovější hudební počin Imagine Dragons se vyznačuje hlavně jemností, ačkoli nezapře DNA skupiny a v refrénech dokáže zatlačit na pilu. V ničem si ale v tomto ohledu nezavdá se dvěma na začátku zmiňovanými singly. Osobně oceňuji bridge odkazující na rocková kytarová sóla a celkový pop-rockový ráz songu. Snaží-li se mě Imagine Dragons nalákat na zářijové album Mercury – Act 1, úspěšně se jim to daří.


V seriálu Singl měsíce každý měsíc doporučím singl, který mě v poslední době nejvíce oslovil. Nejedná se o výběr nejlepšího hudebního počinu ani o kritické zhodnocení produktu. Jde o osobní dojem a výběr z hudebního spektra, které poslouchám a kterému se věnuji. To také samozřejmě neobsáhne veškeré hudební žánry a interprety. Přeji příjemné čtení a ještě příjemnější poslech.

Filip Svoboda

Studuju žurnalistiku a na listech mám na starosti kulturní rubriku. Píšu o videohrách na Zing.cz.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..